Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Пропагандисти заявили, буцімто росіяни завдали удару по Золочівській спортивній школі на Харківщині вночі 2 лютого, бо там перебував особовий склад ЗСУ та військове обладнання.
Однак ці твердження безпідставні. Немає жодних доказів розміщення військової техніки чи особового складу ЗСУ на території закладу.
Скриншот допису
2 лютого о 23:43 росіяни дійсно завдали удару по Золочівському району Харківської області. Безпілотник типу «Shahed» влучив у Золочівську дитячо-юнацьку спортивну школу. Утім не існує жодних доказів перебування військових та розташування військової техніки на території школи. Пропагандисти також не публікували жодних підтверджень.
Сільський голова Золочева Віктор Коваленко прокоментував обстріл і зазначив, що «росія — країна-терорист, що жорстоко знищує все на своєму шляху і безжально руйнує заклади спорту, культури, медицини, школи та дитячі садочки», акцентуючи на влучанні у цивільну будівлю. Начальник Харківської військової адміністрації Олег Синєгубов опублікував фото наслідків атаки БпЛА на спортивний комплекс. Однак на фото з місця події, викладених у мережі, немає жодних доказів розміщення військових або військової техніки на місці влучання.
Фото наслідків удару
Варто зазначити, що звинувачення української армії в перебуванні в цивільних об’єктах — давній наратив російської пропаганди. Раніше ми також спростовували фейк, нібито в Миколаєві росія влучила по місцю дислокації «найманців» НАТО.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний