БЕЗПІДСТАВНО: Розхідник має лікувальні властивості та допомагає при низці захворювань чи станів

БЕЗПІДСТАВНО: Розхідник має лікувальні властивості та допомагає при низці захворювань чи станів

3 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
3148

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь розхідника (інша назва — будра плющевидна) при лікуванні туберкульозу, бронхіту, астми, гепатиту, а також при захворюваннях печінки, жовчного міхура та шлунку.

Скриншот допису

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність розхідника при згаданих хворобах чи станах.

Розхідник — рослина, висушену наземну частину якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині розхідник застосовують для лікування кашлю, бронхіту, проблем зі шлунком, інфекцій сечового міхура та під час проблем із менструацією. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність розхідника використання в лікувальних цілях.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Недостатньо доказів, що розхідник має лікувальну дію при артриті, болях у м’язах, діареї, геморої та проблемах з нирками і захворюваннях дихальних шляхів. Крім того, лікувальний ефект розхідника не доведений і щодо його нанесення на опіки від сонця та рани.

Вживання розхідника ймовірно безпечне, якщо його застосовувати як приправу до їжі або якщо він міститься у складі лікарських препаратів. Однак, прийом великої кількості розхідника може спричинити подразнення шлунку та нирок. Нанесення розхідника на шкіру є ймовірно безпечним, якщо це робити не більше восьми тижнів. Розхідник може спричиняти свербіж та подразнення шкіри. 

Не радять вживати розхідник при проблемах із нирками та печінкою, оскільки розхідник може погіршити стан людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний