БЕЗПІДСТАВНО: Сироп з хрону покращує зір, пам’ять та допомагає схуднути

БЕЗПІДСТАВНО: Сироп з хрону покращує зір, пам’ять та допомагає схуднути

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
473

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь сиропу з хроном, лимоном, медом, та імбирем для покращення зору і пам’яті та для схуднення.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність згаданих препаратів для покращення зору і пам’яті чи для схуднення.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Хрін від природи насичений антиоксидантами, які можуть допомогти захистити від пошкодження клітин. Ранні дослідження показують, що хрін може перешкоджати росту клітин раку товстої кишки, легенів і шлунка, утім спочатку необхідно провести додаткові дослідження на людях.

У хроні міститься речовина синігрин, яка зменшує запалення може допомогти полегшити симптоми атеросклерозу, однак вченим потрібно провести більше досліджень, щоб зробити висновки.

Немає досліджень, які б підтверджували користь хрону в поєднанні з лимоном, медом та імбирем.

Нагадуємо, що:

  • Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.
  • Мед не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.
  • Імбир не має доведеної лікувальної дії. Деякі дослідники вважають, що імбир має ефективну дію проти запальних процесів – його додають у чай або їжу, або ж вживають сушеним. Однак, чи точно імбир ефективний проти кашлю та при виведенні слизу вчені ще вивчають. Також немає достатньо доказів у ефективності імбиру при грипі або ускладненому ковтанні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний