БЕЗПІДСТАВНО: У відеороликах про чергу на вакцинацію та переповнені лікарні знімаються актори

БЕЗПІДСТАВНО: У відеороликах про чергу на вакцинацію та переповнені лікарні знімаються актори

27 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
612

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі неодноразово поширювали скриншоти оголошень про набір акторів для зйомок у соціальних роликах про вакцинацію. Автори дописів стверджують, що саме так і знімають ролики про переповнені лікарні та про черги на вакцинацію. Це, мовляв, доказ того, що пандемія сфальсифікована.

Ось приклад одного з таких дописів:

Скриншот допису, що поширюють в мережі

Утім, немає підстав стверджувати, що ролики, на зйомки яких проводиться набір акторів, будуть використовуватися як кадри про переповнені лікарні чи черги на вакцинацію.

У оголошеннях вказують, що ролики про вакцинацію будуть використовувати для соціальної реклами. Тобто, ці відео не будуть комерційними, а їхня мета — привернення уваги до такої важливої соціальної проблеми як вакцинація. Немає підтверджень, що відео створюють для неправдивого висвітлення ситуації в лікарнях та безпечності/небезпечності вакцин.

Соціальна реклама – це вид некомерційної реклами, що має на меті привернути увагу громадськості до певної соціальної проблеми. Зазвичай її темами стають суспільні цінності та сфери інтересів: від здоров’я і благодійності до закликів голосувати на виборах. Соціальна реклама може відображати державну ідеологію, закликати до певних дій або підвищувати обізнаність суспільства.

Схожі фейки ми спростовували раніше тут, тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний