БЕЗПІДСТАВНО: В Україну приїхали перші F-16 у розібраному вигляді

БЕЗПІДСТАВНО: В Україну приїхали перші F-16 у розібраному вигляді

26 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
404

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію нібито в Україну прибули перші винищувачі F-16 у розібраному вигляді. Автор посту зазначає, що на озброєння літака можливо підуть ракети класу «повітря повітря» AIM-120D, які здатні знищувати повітряні цілі на відстані від 150 до 180 кілометрів.

Утім, подібне твердження безпідставне. За офіційною інформацією, в Україні наразі немає винищувачів F-16. 

Скриншот публікації

Імовірним першоджерелом цієї інформації є російський телеграм-канал «Рыбарь», який опублікував пост про те, що з Польщі до України нібито в’їхали дві вантажівки з літаками F-16 у розібраному вигляді. Однак надійні українські або західні видання цю інформацію не підтверджували. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає такі повідомлення безпідставними, зазначаючи, що переміщення літаків F-16 на територію України відбудеться тільки після відповідної підготовки інфраструктури та персоналу.

Володимир Зеленський вважає, що перші літаки F-16 ймовірно прибудуть в Україну у 2024 році. На пресбрифінгу 4 січня 2024 року спікер Пентагону Патрік Райдер зазначив, що чітких дат для надання літаків немає — навчання може тривати від 5 до 8 місяців. За словами Юрія Ігната, підготовка пілотів до пересадки на F-16 у Британії може тривати до 2-х років, а у США, імовірно, до кінця 2024 року. У Данії українські пілоти вже тренуються на винищувачах, очікується, що саме звідти літаки приїдуть найшвидше. 

Уряд Данії планує поступово передати Україні 19 винищувачів F-16, а Нідерланди готують до передачі перші 18 літаків (всього Нідерланди можуть надати до 42 літаків). Наразі до коаліції винищувачів входять 13 країн, частина з них безпосередньо надасть Україні літаки, інші готуватимуть пілотів та наземний персонал.  

Основним озброєнням винищувачів F-16 є ракета «повітря повітря» AIM-9X. Також використовуються ракети класу «повітря повітря» AIM-7 та AIM-120 AMRAAM, які в останній модифікації у режимі самонаведення можуть вражати ціль на відстані 180 кілометрів. За словами Юрія Ігната, Україні необхідні винищувачі F-16, щоб вражати ворога з повітря, відтісняти російську авіацію від кордонів України та знищувати дрони.

Раніше ми вже спростовували фейкове відео, у якому нібито зображено, як у кінці листопада 2023 року в Україну прямує перший винищувач F-16. Російські пропагандисти стверджують, що літак доставили у розібраному вигляді. Однак в Україні ще немає необхідних виробничих потужностей для обслуговування винищувачів F-16.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний