БЕЗПІДСТАВНО: Вакцини «AstraZeneca» та «Спутник Лайт» – однакові

БЕЗПІДСТАВНО: Вакцини «AstraZeneca» та «Спутник Лайт» – однакові

6 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
447

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито вакцина проти коронавірусу від британсько-шведської компанії “AstraZeneca” та російська вакцина “Спутник Лайт” – однакові. Доказом цього нібито слугує ілюстрація таблиці із сайту міністерства охорони здоров’я росії, де вказано, що компанія “AstraZeneca” тестує російську вакцину. Автори дописів також зазначають, нібито вакцина від “AstraZeneca” заборонена до використання.

Публікація, яку поширюють у мережі

Утім це — безпідставно. Далі пояснюємо чому.

Жодних даних, які б доводили ідентичність вакцини “AstraZeneca” та “Спутник Лайт” – немає. Ілюстрація, яку автори дописів подають як доказ, насправді є частиною державного реєстру лікарських засобів, зареєстрованих у росії та допущених до клінічних випробувань. 

У реєстрі зазначено, що компанія “AstraZeneca” займається тестуванням на сумісність своєї вакцини AZD1222 та російської rAd26-S (“Спутник Лайт”). Це жодним чином не є доказом того, що ці вакцини ідентичні. Дані вакцини принципово відрізняються за своєю структурою. Препарат від “AstraZeneca” заснований на аденовірусі  ChAdOx1.А от в основі російської вакцини – аденовірус Ad26.

Також не відповідає дійсності твердження нібито вакцина від “AstraZeneca” – заборонена до використання. Станом на 31 березня 2022 року Європейська Комісія дозволяє використовувати цю вакцину та зарезервувала близько 400 млн доз. 

Раніше VoxCheck уже спростували фейк про ідентичність вакцин від коронавірусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний