БЕЗПІДСТАВНО: Внаслідок вакцинації у людей можуть з’являтися ракові пухлини | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Внаслідок вакцинації у людей можуть з’являтися ракові пухлини

16 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
984

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють пост антивакцинатора Захара Мілютіна, чиї неправдиві твердження та маніпуляції про вакцини ми вже неодноразово спростовували раніше. У своєму дописі він розповідає про дослідження, проведене в Коледжі ветеринарної медицини при Університеті Флориди.

У дослідженні розглядається альтернативний спосіб вакцинації котів. Зараз в Американській асоціації ветеринарії котів (American Association of Feline Practitioners) радять робити щеплення нижче ліктьового чи колінного суглобу ноги. Рекомендацію пояснюють тим, що поблизу місця ін’єкції може з’явитися пухлина. Тоді ветеринари застосовують радикальний метод лікування — ампутацію кінцівки.

Експерти з Коледжу ветеринарної медицини з’ясували, що ін’єкція вакцини у кінчик хвоста така ж ефективна, як і в кінцівку. І якщо з’явиться пухлина, ампутація буде менш травматичною для тварини.

Мілютін коректно подає результати дослідження, однак наприкінці допису додає: “В людей, до речі, зазвичай хвоста немає”

В Американській ветеринарній асоціації (American veterinary medical association, AVMA) стверджують, що саркоми (пухлини) в місці ін’єкції — це рідкісне явище для котів. Вони трапляються приблизно в одному випадку на 10-30 тисяч щеплень. І досі невідомо, що спричиняє саркоми після щеплення у котів: певні компоненти чи сама процедура ін’єкції.

До утворення сарком можуть призводити запальні процеси, які виникають у місці ін’єкції. Деякі дослідження, за даними АVMA, показують, що запалення може викликати процес введення речовини під шкіру кота. Тоді будь-яка ін’єкція несе ризик появи пухлин — не лише вакцинація. Малоймовірно, що саркоми виникають через патогени — хвороботворні мікроорганізми — у складі вакцин.

Також науковці вивчають, яку роль у процесі появи сарком може грати генетика. Дослідження у Північній Америці та Великобританії виявили, що у котів з певними генетичними особливостями запаленням можуть викликати ад’юванти — речовини у складі вакцин, що підсилюють імунну відповідь організму.

Натомість немає досліджень, які доводять, що в людей внаслідок вакцинації утворюються пухлини. А деякі вакцини навпаки запобігають розвитку онкологічних захворювань, спричинених, наприклад, вірусом папіломи людини або вірусом гепатиту B.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний