БЕЗПІДСТАВНО: Внаслідок вакцинації від COVID-19 утворюються згустки крові незвичної консистенції — бальзамувальник

БЕЗПІДСТАВНО: Внаслідок вакцинації від COVID-19 утворюються згустки крові незвичної консистенції — бальзамувальник

6 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
237

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють кадри з передачі, в якій виступає бальзамувальник із штату Алабама Річард Хіршман (Richard Hirschman). Він стверджує, що від початку пандемії COVID-19 бальзамувальники виявляють у тілах щеплених людей дивні згустки крові — тромби незвичної консистенції. За його словами, з одного боку вони виглядають як звичайні кров’яні згустки, але мають дивний білий волокнистий вигляд. Річард Хіршман пов’язує виникнення цих тромбів із вакцинацією проти COVID-19.

Скриншот допису

Однак, немає жодних доказів того, що ці згустки крові утворилися внаслідок щеплення від COVID-19. Раніше про це писали незалежні фактчекери з PolitiFact. 

Лікар Харі Клоуз (Hari P. Close), президент Національної асоціації похоронних бюро, повідомив PolitiFact, що бальзамувальники зазвичай не володіють інформацією про те, чи була щеплена людина. За його словами, цієї інформації не вказують у свідоцтвах про смерть. Директорка зі зв’язків із громадськістю національної асоціації розпорядників похоронних бюро США зазначила, що бальзамувальники їхньої організації помітили тромби як у вакцинованих, так і невакцинованих померлих від COVID-19 людей. 

Під час “Шоу лікарки Джейн Рубі” бальзамувальник Річард Хіршман зазначив, що він виявив тромби в однієї загиблої людини, яка була щеплена, але все одно захворіла на COVID-19. Язан Абу-Ісмаїл, гематолог з Університету охорони здоров’я штата Юта, повідомив, що зв’язок між утворенням тромбів та захворюванням на COVID-19 виявили серед госпіталізованих пацієнтів ще на початку пандемії у 2020 році. 

Гематолог зазначив, що тромби з’явилися в глубоких венах та артеріях, що іноді призводило до інсультів та серцевих нападів. Язан Абу-Ісмаїл сказав, що частота утворення тромбів становить від 20% до 40% серед пацієнтів з важкою формою захворювання та від 3% до 9% з середньою та легкою формою протікання хвороби. 

Моніка Торес (Monica Torres), ліцензований бальзамувальник з організації NXT Generation Mortuary Support, сказала, що тромби виявляли в тілах людей, які померли через COVID-19, ще до появи вакцин. Часто темні згустки крові можна виявити у тілах, які довгий період часу знаходилися у морозильних камерах. 

Вакцинація від COVID-19 значно зменшує ймовірність захворювання на COVID-19, яке може спровокувати появу тромбів. Згідно з аналізом електронних медичних карток 46 млн дорослих людей у Англії, які щепилися від COVID-19, загальний ризик утворення тромбів був нижче у період перших 28 днів після отримання першої дози у порівнянні з періодом до вакцинації. 

Ризик тромбозу після отримання вакцини від AstraZeneca був на 3% менше для осіб до 70 років та на 42% менше для осіб старше 70 років. Відповідні показники для вакцини від Pfizer-BioNTech знизилися на 19% і 43% для тромбозів у венах і на 6% і 28% для тромбозів в артеріях. 

Раніше ми спростували фейк, що вакцини від COVID-19 нібито значно збільшують кількість серцево-судинних захворювань.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний