БЕЗПІДСТАВНО: Володимир Зеленський запросив художницю Марину Абрамович стати посолкою України

БЕЗПІДСТАВНО: Володимир Зеленський запросив художницю Марину Абрамович стати посолкою України

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
2860

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що Володимир Зеленський запропонував «сатаністці» Марині Абрамович стати посолкою України, аби вона «займалась українськими школами». 

Утім, це твердження безпідставне – немає жодних підтверджень тому, що Президент України запрошував Марину Абрамович стати посолкою або амбасадоркою України та співпрацювати з українськими школами. 

Скриншот допису

За заголовком статті, показаної на скриншоті, ми відшукали твіт, що містить посилання на статтю медіа The Telegraph з таким же заголовком. Сторінка більше недоступна, однак у вебархіві можна переглянути попередні версії сайту. В одній із них ми бачимо статтю Джеймса Кріспа – автора, якого на скриншоті згадують російські ЗМІ.

Скриншот видаленої статті The Telegraph

Статтю опублікували 22 вересня 2023 року, і через 2 дні видалили. Автор посилається на інтерв’ю Марини Абрамович Музею сучасного мистецтва в Шанхаї, однак у публікації немає посилань на згадане інтерв’ю, і нам також не вдалося знайти його. Видання не надає пояснень з приводу видаленої статті. 

Термін «ambassador» має кілька значень: це може бути як дипломатичний представник держави вищого рангу в іноземній державі або в міжнародній організації (посол), так і неофіційний представник, що без державного призначення просуває інтереси конкретної групи людей через свою діяльність (амбасадор). 

В україномовних надійних ЗМІ немає згадок про те, що Володимир Зеленський запросив Абрамович стати посолкою або амбасадоркою України. В англомовному сегменті згадка про запрошення є лише в одному світовому ЗМІ – The Jerusalem Post. Автор статті своєю чергою посилається на італійське видання La Repubblica, однак на сайті медіа немає подібних публікацій у відкритому доступі.

Також таких повідомлень немає на сайті Офісу Президента України, на офіційному телеграм-каналі президента та на його публічній сторінці у фейсбуці. Марина Абрамович так само не згадувала про цю пропозицію у своїх соцмережах, публічних сторінках, а також на сайті свого проєкту.

Автори посту не деталізують, чому вони вважають Марина Абрамович «сатаністкою». Найімовірніше, вони посилаються на історію 2016 року: тогоріч організація Wikileaks опублікувала частину електронних листів зі зламаного облікового запису Джона Подести, який був головою кампанії Гілларі Клінтон на президентських виборах. Серед електронних листів було повідомлення від Марини Абрамович, у якому вона висловлює радість від того, що брат Подести, колекціонер творів мистецтва на ім’я Тоні, завітає на «spirit cooking». Це може перекладатися як «духовне приготування їжі», або ж «готування духів», що звучить загрозливіше. Хоча Марина Абрамович в інтерв’ю зазначила, що це була звичайна вечеря зі звичайним меню, яке вона називає «духовною кухнею», на тлі президентських виборів Марину Абрамович, Джона Подесту та Гілларі Клінтон почали звинувачувати у тому, що вони проводять сатаністські ритуали.

Також у Марини Абрамович є поема, яка називається «Spirit Cooking». У творі немає очевидно сатаністських мотивів, утім її часто приводять як доказ того, що мисткиня «поклоняється сатані». 

Марина Абрамович підтримує Україну у російсько-українській війні – вона заявила про це наступного дня після повномасштабного вторгення, 25 лютого 2022 року. Однак немає жодних доказів тому, що вона отримувала пропозицію Володимира Зеленського бути амбасадоркою чи посолкою України та працювати з українськими школами.

Раніше ми спростовували фейки про те, що пандемію COVID-19 спланували сатаністи, а українська влада затримує православних священників, аби обміняти їх на сатаністів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний