БЕЗПІДСТАВНО: Залужний повідомив Офіс Президента про неможливість визволення Сєвєродонецька

БЕЗПІДСТАВНО: Залужний повідомив Офіс Президента про неможливість визволення Сєвєродонецька

10 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
843

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі 3 червня поширили інформацію, що Головнокомандуючий Збройних Сил України Валерій Залужний нібито повідомив Офіс Президента про неможливість штурму Сєвєродонецька. 

Однак немає підтверджень, що Валерій Залужний робив такі заяви.

Скриншот публікації

Джерелом цієї інформації є телеграм-канал «Резидент». У дописі також додають посилання на допис від «First Новости Войни», де переказують слова голови Луганської ОВА Сергія Гайдая про високі шанси звільнити Сєвєродонецьк. Тобто «Резидент» нібито з посиланням на власні джерела заперечує публічну заяву Гайдая.  .

Скриншот повідомлення у телеграмі

«Резидент» — один із телеграм-каналів, створених російськими спецслужбами для дестабілізації ситуації в Україні. Про викриття цієї мережі повідомила Служба Безпеки України ще 1 лютого 2021 року. В анонімних телеграм-каналах часто зʼявляються новини з посиланням на анонімні джерела. Підтвердити або спростувати таку інформацію із відкритих джерел неможливо, але зазвичай такі повідомлення — вкиди російської пропаганди. 

Сергій Гайдай в ефірі телемарафону 2 червня 2022 року розповів, що росіяни захопили більшу частину території Сєвєродонецька, але продовжують зазнавати великих втрат від оборони наших захисників. Гайдай заявляє, що Сєвєродонецьк тримається і має всі шанси бути звільненим.

Також радник голови Офісу президента Олексій Арестович раніше прокоментував ситуацію навколо розмов про ведення боїв. За його словами, відступ із частини міста був військовою хитрістю з метою «заманити російські війська у пастку». Українські війська завдали контрудару, незважаючи на перевагу росіян у авіації та артилерії. 

Сергій Гайдай цю заяву не підтвердив, але й не спростував: «Просто скажу так: нашим захисникам дійсно вдається проводити певні локальні воєнні операції, добиватися успіху, і це дає нам шанс та надію, що й у майбутньому це може відбуватися. Більше того, дійсно може змінитися ситуація і по самому місту».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний