БЕЗПІДСТАВНО: Живі організми в вакцині Pfizer, ймовірно – моргеллони

БЕЗПІДСТАВНО: Живі організми в вакцині Pfizer, ймовірно – моргеллони

29 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1605

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео нібито зі збільшеним зображенням вакцини від COVID-19 компанії Pfizer. У ній нібито є живі організми. Автори дописів припускають, що моргеллони.

Це відео поширювалось не лише в українському сегменті, раніше такі дописи циркулювали в різних країнах — у Польщі, США, Чехії та Словаччині, Новій Зеландії, Австралії, Німеччині та Канаді. Зазвичай це групи антивакцинаторів та прихильників теорій змов про карантин та коронавірус.    

Утім, це — фейк.

Скриншот допису, який поширюють у соцмережах

По-перше, немає жодного підтвердження, що на відео саме вакцина компанії Pfizer, а не будь-який інший препарат.

По-друге, у складі вакцині немає живих організмів, у тому числі моргеллонів.

Існування моргелонів не доведене. Про це ми писали раніше.

Хвороба моргеллонів – це рідкісний, погано вивчений стан, що характеризується появою дрібних волокон або інших частинок, що виходять із шкірних виразок. Люди з цим захворюванням часто повідомляють, що відчувають, ніби щось повзає або жалить їх шкіру. У науковій спільноті немає згоди, чи насправді хвороба моргеллонів є фізичною, а не галюцинацією. Наразі немає достатньо досліджень щодо цього стану. Тому хвороба моргеллонів  не внесена до міжнародного класифікатора хвороб. 

До складу вакцини Pfizer входять такі компоненти: мРНК, ліпіди, хлорид калію, одноосновний фосфат калію, хлорид натрію, дигідрат двоосновного фосфату натрію та сахароза.

Раніше ми спростовували фейк про те, що ліпідні наночастинки в вакцині націлені на мозок.

Для доставки мРНК до клітини у вакцинах використовують ліпідні наночастинки — невеликі структури, що мають верхній шар із жиру, який не розчиняється у воді. Ліпіди захищають мРНК від руйнування, проносять її через організм та доставляють безпосередньо в клітини. Завдяки ліпідній оболонці мРНК може проникнути через клітинну плазматичну мембрану та досягнути цитозолю (вмісту клітини).

Ціллю для мРНК-вакцин є дендритні клітини — один із типів клітин імунної системи. Дендритні клітини поблизу місця щеплення поглинають РНК, які кодують антиген (antigen-coding RNA), і починають виробляти антиген самостійно. А ці вироблені антигени викликають імунну реакцію.

Крім того, під мікроскопом може спостерігатись броунівський рух — хаотичний рух частинок в рідині, які постійно зіштовхуються з іншими молекулами.