КОНСПІРОЛОГІЯ: Хвороба моргеллонів з'являється через «хімтрейли»

КОНСПІРОЛОГІЯ: Хвороба моргеллонів з’являється через «хімтрейли»

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1534

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому розповідають про те, що начебто хвороба Моргеллонів з’являється через “хімтрейли” – хімічні сліди, які залишають у небі літаки. Зазначають, що “хімтрейли” розпиляють спеціально і це новий вид зброї.

Також додають, що моргеллони – це нібито крихітні сенсорні датчики, виготовлені за принципом нанотехнологій, які потрапляють у організм людини через їжу та воду. 

Скриншот допису

Однак, це лише конспірологія

Існування моргеллонів та хімтрейлів не доведено. 

Раніше ми спростовували те, що моргеллони – це нібито біологічна зброя США, та те, що вони начебто наявні у тестах на COVID-19 і захисних медичних масках

Хвороба моргеллонів – це рідкісний, погано вивчений стан, що характеризується появою дрібних волокон або інших частинок, що виходять із шкірних виразок. Люди з цим захворюванням часто повідомляють, що відчувають, ніби щось повзає або жалить їх шкіру. У науковій спільноті немає згоди, чи насправді хвороба моргеллонів є фізичною, а не галюцинацією. Наразі немає достатньо досліджень щодо цього стану. Тому хвороба моргеллонів  не внесена до міжнародного класифікатора хвороб. 

Центри з контролю та профілактики захворювань в США провели 4-річне дослідження, яке показало, що хвороба моргеллонів схожа на маревний паразитоз, коли люди вважають, що їх тіло заражене організмами. Лабораторний аналіз волокон, виявлених у людей, що скаржаться на хворобу моргеллонів, показав, що ці волокна з бавовни. Тому, не можна стверджувати, що моргеллони – це крихітні сенсорні датчики, виготовлені за принципом нанотехнологій.

Раніше ми вже писали про те, що жодних наукових доказів існування так званих “хімтрейлів” немає. Під час дослідження Інституту науки Карнегі та Каліфорнійського університету Ірвайн 98,7% опитаних науковців (76 із 77) не виявили жодних підтверджень того, що існують якісь програми атмосферного обприскування. Ці науковці — фахівці у галузі атмосферних наук, що займалися вивченням того, як загалом літаки та впливають на атмосферу, та як хімічні речовини осідають на землю.

У відео також кажуть про те, що люди, які потрапили під розпилення аерозолів “хімтрейлів” страждають від головного болю, нудоти, гарячки, шкірних висипань, астми тощо. Не можна стверджувати про те, що від розпилення аерозолів “хімтрейлів” страждають від хвороб, адже існування “хімтрейлів” не доведено. 

Також у відео стверджують, що “хімтрейли” залишають сліди, які довго не розсіюються у повітрі і утворюють малюнок сітки. Дослідники з Гарвардського Університету говорять, що це не може бути доказом роботи «хімтрейлів». Конденсаційні сліди літаків насправді можуть довго не осідати, а їхні траєкторія та вигляд залежать від температури та вологості регіонів, над якими вони пролітають. Це було доведено науковими дослідженнями та наземними спостереженнями, що проводилися протягом десятків років. 

Отже, безпідставно стверджувати, що хвороба Моргеллонів з’являється через “хімтрейли”, адже не доведено як існування моргеллонів, так і існування “хімтрейлів”.