Чого не вистачає українським біженцям?

Чого не вистачає українським біженцям?

Photo: ua.depositphotos.com / olly18
10 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
633

Не секрет, що для деяких українців, які вимушено виїхали до Європи з початком повномасштабного вторгнення, стало відкриттям, що деякі речі та процедури в Україні набагато кращі, ніж у ЄС. У липні-серпні цього року компанія Фактум-груп провела велике опитування біженців. Результати цього опитування можна прочитати у презентаціях (біженці1, біженці2, ті,хто повернувся). А невдовзі на «Вокс Україна» вийде більш глибокий аналіз цього опитування. Серед іншого, у біженців (або тих, хто уже повернувся в Україну) запитали про те, які галузі (рис. 1) та продукти (рис. 2) в Україні кращі, ніж за кордоном.

Рисунок 1. Подумайте про свій досвід проживання за кордоном за час війни. Які сфери в Україні ви стали цінувати більше?

а) державні послуги чи бізнес

б) особистісні фактори

Джерело: опитування Фактум-груп, 545 осіб (ті, хто повернувся, та ті, хто залишаються за кордоном)

Рисунок 2. Подивіться на цей список продуктів. Яких з цих категорій вам за кордоном не вистачає чи вони гіршої якості/смаку, ніж в Україні?

Джерело: опитування Фактум-груп,  352 особи (ті, хто залишаються за кордоном)

62% біженців купують за кордоном товари українських брендів. І як видно з рис. 3, вони роблять це не лише з емоційних мотивів, а й і з прагматичних – оскільки українські товари якісніші та/або дешевші. Отже, ті українські бренди, які ще не вийшли на європейський ринок, цілком можуть це зробити за допомогою мільйонів українців, які зараз перебувають за кордоном.

Рисунок 3. Які основні причини того, що ви купуєте товари українських брендів за кордоном?

Джерело: опитування Фактум-груп,  218 осіб (ті, хто купує українські товари за кордоном)

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний