17 травня на своєму засіданні уряд схвалив проект пенсійної реформи.
Найголовніше – вона не передбачає підвищення пенсійного віку.
З 2004 року для визначення розміру пенсії враховується страховий стаж. На сьогодні необхідний страховий стаж для призначення пенсії складає 15 років, а уже з наступного року уряд планує його збільшити до 25.
Щороку на пенсію виходить приблизно 360 тис. пенсіонерів. За нашими даними на сьогодні близько 5% років тих, хто повинен вийти на пенсію у 2018 році, не мають 25 років страхового стажу. Отже, у випадку прийняття законопроекту про пенсійну реформу, вони не вийдуть на пенсію.
Пенсійна реформа передбачає щорічне збільшення пенсій в автоматичному режимі.
Пенсії будуть підвищуватися в залежності від зростання заробітної плати та інфляції. Якщо темп зростання заробітної плати складе 10%, то пенсії будуть проіндексовані на 5%. Окрім того інфляція, приміром, у 8%, додасть ще 4% до індексації.
Передбачені пенсійною реформою кроки дозволять до 2024 року збалансувати бюджет Пенсійного фонду.
По-перше, проведення пенсійної реформи дозволить залишити дотацію державного бюджету Пенсійному фонду на рівні цього року. У цьому році дотація держбюджету Пенсійному Фонду передбачена у розмірі 141 млрд грн. Без пенсійної реформи її доведеться збільшувати мінімум на 30 млрд грн.
По-друге, за нашими розрахунками власні надходження ПФ зростуть до 190 млрд грн. У цьому році вони передбачені на рівні 142 млрд грн. Пенсійна реформа передбачає, що через сім років дефіцит бюджету пенсійного фонду буде ліквідовано.