Що буде з курсом гривні влітку | VoxUkraine

Що буде з курсом гривні влітку

15 Квітня 2019
FacebookTwitterTelegram
87

Станом на 9 квітня НБУ офіційний курс гривні становив 26,64 грн/USD. Протягом останнього тижня курс національної валюти показав незначні коливання з тенденцією до укріплення: з 27,08 грн/USD станом на 4 квітня до 26,64. VoxConnector запитав у керівника відділу досліджень Concorde Capital Олександра Паращія, чи збережеться поточна динаміка та чи варто чекати значного падіння гривні у найближчі місяці.

Незважаючи на поточну політичну ситуацію, найближчим часом ми не прогнозуємо суттєвих змін курсу гривні.

У найближчі місяці ситуація на валютному ринку, на мою думку, буде визначатися виключно ринковим балансом попиту та пропозиції. Звісно, фактор політичної невизначеності також може впливати на цей баланс – якщо серед громадян посиляться очікування девальвації, пропозиція долара може впасти.

Але принаймні зараз, якщо аналізувати перспективи найближчих двох місяців, значних змін відбуватися не буде. Наш прогноз – збереження курсу на рівні 27-27,5 грн/USD.

Динаміка курсу за березень-початок квітня 2019 року

Джерело: minfin.com.ua, за даними НБУ

Що стосується сезонних коливань курсу національної валюти, то зазвичай весна та початок літа в Україні супроводжуються укріпленням гривні.

Проте з поправкою на поточну політичну ситуацію це укріплення буде менш відчутним, ніж у попередні роки. Гривня лишиться у діапазоні 27-27,5 грн/USD.

Автори