Ділові очікування підприємств

Ділові очікування підприємств

Photo: ua.depositphotos.com / denisismagilov
11 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1650

Національний Банк України проводить щоквартальні та щомісячні опитування підприємств (у березні-травні цього року опитування не проводилися). Керівники підприємств повідомляють про свої очікування щодо обсягів виробництва, зайнятості, нових замовлень, цін та інших показників. За цими даними розраховується Індекс ділових очікувань, який показує, чи загалом підприємства налаштовані оптимістично (індекс понад 50) чи песимістично (індекс нижче 50). Індекс представлений на першому рисунку нижче. У вересні індекс дещо поліпшився порівняно з червнем, а у жовтні знову знизився через масовані обстріли інфраструктури.

На наступних графіках показуємо очікування за окремими показниками та галузями. Якщо різниця нижче нуля - значить, частка тих, хто очікує зниження відповідного показника, вища, ніж частка тих, хто очікує його зростання. Бачимо, що у промисловості найгірша ситуація із зайнятістю - його зниження очікують більше підприємств, ніж зростання, практично за весь період спостережень (втім, більшість очікує, що цей показник залишиться незмінним). У торгівлі ситуація порівняно краща, ніж в інших досліджених галузях. 

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний