ФЕЙК: 50–60 тисяч українських дітей зникли через педофілів на Заході

ФЕЙК: 50–60 тисяч українських дітей зникли через педофілів на Заході

25 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють відео американського полковника у відставці Дугласа Макгрегора. Зокрема із посиланням на дані ООН він каже, що 50–60 тисяч українських дітей нібито «пропали». За його словами, це означає те, що діти «пропали» через поширену на Заході педофілію. 

Це — неправда. ООН не робила заяв про викрадення 50-60 тисяч українських дітей. До того ж організація неодноразово наголошувала, що дітей з України викрала саме росія.

Скриншот публікації

По-перше, росіяни посилаються на американського пропагандиста, який не вперше поширює проросійські наративи. У 2020 році за 3 місяці до кінця правління адміністрації Дональда Трампа Макгрегор працював старшим радником виконувача обов’язків міністра оборони. Американський полковник у відставці відомий і тим, що просував конспірологічні теорії про мільярдера Джорджа Сороса. За словами Макгрегора, Сорос начебто планував знищити американську культуру через фінансування автобусних перевезень іноземців до США. Макгрегор підіграє російській пропаганді заявами про так званих «нацистів» в Україні та звинуваченнями США в розв’язанні війни в Україні. Інші спростування дезінформації Дугласа Макгрегора — читайте тут.

По-друге, ООН не робила заяв про викрадення педофілами 50–60 тисяч українських дітей у Європі та США. ООН систематично наголошує на тому, що українських дітей викрала росія. Наприкінці січня 2023 року Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді зазначив, що росія порушує основоположні принципи захисту дітей у воєнний час. Зокрема це стосується надання українським дітям громадянства рф та їхнє незаконне всиновлення у російські сім’ї.

За словами уповноваженої Президента України з прав дитини Дар’ї Герасимчук, офіційно встановлено, що росія незаконно вивезла понад 19 тисяч українських дітей із тимчасово окупованих територій. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець каже, що насправді рф могла викрасти близько 150 тисяч дітей. Правозахисник та директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський повідомив, що станом на 13 квітня 2023 року було відомо про 39 тисяч випадків, коли батьків лишали батьківських прав, а дітей вивозили до росії.

У росії викраденим дітям роблять нові документи та влаштовують у чужі сім’ї. Крім того, 30 травня 2022 року володимир путін підписав указ про «спрощений» режим надання російського громадянства незаконно вивезеним українським дітям. Своєю чергою уповноважена з прав дітей у росії Марія Львова-Бєлова на зустрічі з російським диктатором розповідала про «всиновлення» (насправді викрадення) 15-річного хлопця з Маріуполя.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії та його уповноваженої з прав дітей Марії Львови-Бєлови. Останні понесуть кримінальну відповідальність саме за незаконну депортацію та перевезення українських дітей із тимчасово окупованих територій до рф.

До того ж ми не знайшли жодної історії в надійних джерелах про нібито викрадення педофілами українських дітей на Заході. Російські медіа з 2014 року активно просувають наратив про те, що Захід нібито заохочує педофілію, тоді як сама рф викрадає дітей та скоює воєнні злочини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний