ФЕЙК: 83% усіх інтернет-запитів щодо Олімпіади в Парижі є негативними — Microsoft

ФЕЙК: 83% усіх інтернет-запитів щодо Олімпіади в Парижі є негативними — Microsoft

28 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
286

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські дезінформатори продовжують хвилю фейкових репортажів. Цього разу вони поширюють сюжет нібито компанії Microsoft, яка повідомила, що 83% усіх запитів у мережі про Олімпіаду в Парижі 2024 року були негативними. У дослідженні Microsoft буцімто йдеться про те, що більшість запитів стосувалися страху людей через терористичні атаки, криміногенну ситуацію, клопів та поганий сервіс під час літніх Олімпійських ігор.

Це відео — фейкове. Компанія не робила такого дослідження та не публікувала відповідний сюжет. 

Скриншот публікації

Американська компанія Microsoft не публікувала жодного такого сюжету на своїх сторінках у соціальних мережах. Щобільше вертикальні та горизонтальні відео Microsoft відрізняються за форматом від фейкового репортажу. Наприклад, у справжніх відео наносять лише різноколірний логотип без самої назви компанії. 

Скриншот з оригінального відео Microsoft із різноколірним логотипом 

Також ми не знайшли дослідження Microsoft щодо будь-яких запитів користувачів, які б стосувалися Олімпійських ігор у Парижі у 2024 році. Публічно компанія не оприлюднює статистику запитів користувачів. Ймовірно, росіяни поширили фейк про Microsoft на тлі її дослідження стосовно загрози рф. У ньому генеральний директор Центру аналізу загроз Microsoft Клінт Уоттс описав дезінформаційну кампанію росії проти президента Франції, Міжнародного олімпійського комітету та Олімпійських ігор 2024. Як пише Клінт Уоттс, ціль росіян — принизити репутацію Міжнародного олімпійського комітету та створити очікування спалаху насильства під час Олімпійських  ігор. Усі згадані Уоттсом елементи якраз присутні у фейковому ролику росіян.

Крім того, у фейковому відео стверджують, що тема Олімпійських ігор у Парижі 2024 року зібрала найбільше запитів користувачів, порівняно з іншими іграми. Microsoft  не надає такої статистики, тож ми перевірили статистику Google Trends. Дані Google демонструють, що найбільше запитів користувачі робили під час Олімпійських ігор у Лондоні у 2012 році. Серед найпопулярніших запитів були теми медалей, квитків, церемонії відкриття тощо.  

Раніше ми спростовували подібні фейкові сюжети, які, за вигадкою росіян, публікувало видання BBC та розслідувачі Bellingcat. У роликах поширювали дезінформацію про Джо Байдена, Валерія Залужного, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний