ФЕЙК: Розслідувачі Bellingcat довели, що Єрмак заплатив за включення у список Time

ФЕЙК: Розслідувачі Bellingcat довели, що Єрмак заплатив за включення у список Time

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
378

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Росіяни продовжують хвилю дискредитації України на міжнародній арені. Зокрема вони поширюють «відео BBC» про те, що розслідувачі Bellingcat знайшли унікальну інформацію про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Він начебто заплатив $27 млн журналу Time, аби його внесли до списку 100 найбільш впливових людей світу.

Це — фейк. Журналісти Bellingcat спростували свою причетність до створення сюжету, який поширюють росіяни. Видання BBC не публікувало цей ролик на своїх сторінках. Це відео змонтували з роликів, не пов’язаних один з одним.

Скриншот допису

17 квітня 2024 року американський тижневик Time опублікував список 100 найбільш впливових людей світу. Серед українців журнал обрав керівника Офісу Президента — Андрія Єрмака. Автором статті про Андрія Єрмака у журналі Time став генеральний секретар НАТО у 2009-2014 роках Андерс Фог Расмуссен.

Однак видання BBC не публікувало відео про нібито оплату участі Андрія Єрмака у рейтингу Time на сайті та на своїх сторінках у соціальних мережах. Щобільше, журналісти Bellingcat на своїй офіційній сторінці в X (твіттері) спростували інформацію росіян про так зване розслідування, а також заявили, що сюжет, нібито від BBC, — фейковий.

Кремлівські канали узяли різні відео з окремих джерел та поєднали в один «сюжет». До прикладу, частину відео, де журналіст-розслідувач Еліот Хіггінс виступає на сцені, росіяни вирізали з його виступу на конференції у 2022 році.

Зліва — скриншот із фейкового відео, яке поширюють росіяни; справа — скриншот із оригінального відео виступу Еліота Хіггінса

Тоді як уривок з Андрієм Єрмаком росіяни вирізали з його інтерв’ю українській журналістці Наталії Мосейчук, яке вона опублікувала наприкінці грудня 2022 року.

Зліва — скриншот із відео, яке поширюють росіяни; справа — скриншот із оригінального інтерв’ю Андрія Єрмака

Також росіяни на останньому кадрі забули прибрати зайві титри зі схожого фейку про екскерівника російського ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, який ми спростовували.

Скриншот кадру із зайвими титрами на відео, яке поширюють росіяни

Росіяни не вперше поширюють подібні фейкові «сюжети BBC та Bellingcat». Раніше вони змонтували схожий ролик і заявили, буцімто журналіст Bellingcat Христо Грозєв повідомив, що Валерій Залужний отримав $53 млн за відмову від своїх політичних амбіцій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний