ФЕЙК: Актор Дін Норріс закликав Зеленського лікуватись від наркотичної та алкогольної залежностей

ФЕЙК: Актор Дін Норріс закликав Зеленського лікуватись від наркотичної та алкогольної залежностей

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому американський актор Дін Норріс, нібито закликає президента України Володимира Зеленського лікуватись від наркотичної та алкогольної залежностей. У ролику позначили інстаграм-сторінку президента та додали посилання на організацію з лікування залежностей The Hazelden Betty Ford Foundation.

Утім, це фейк. У відео актор звертається до «владіміра», не називаючи прізвище. Відеозвернення могли замовити на платформі Cameo, видно, що актор читає текст з монітора.

Скриншот відео

У ролику актор не називає прізвища, натомість лише згадує ім`я «владімір», тобто на російський манір. У промові він не згадує Україну або посаду «владіміра». Видно, що під час звернення актор читає текст. Окрім цього, у відео Норріс не називає організацію The Hazelden Betty Ford Foundation. Норріс не публікував це відео на сторінці в інстаграмі, тіктоці або твіттері.

Також ми знайшли профіль актора на платформі Cameo, де є записи, на яких Норріс вітає людей з днем народження, днем святого Валентина або вступом до школи. Інтер`єр на відео, яке поширили у мережі, та відео для платформи Cameo збігаються: позаду актора розміщене вікно, ліворуч — книжкова полиця та вимикач. 

Cameo — платформа, на якій за певну оплату можна попросити відому людину сказати потрібний користувачеві текст. Користувач має заповнити форму, вказавши подію та детально описавши необхідні для привітання деталі: день, вік, проміжок часу тощо. Відома особа має виконати замовлення впродовж 7 днів.

Скриншоти: 1. Відео, яке поширили у мережі; 2. Відео із сайту Cameo 

Ймовірно замовники відео написали текст із закликом до вигаданого «владіміра» лікуватись від наркотичної та алкогольної залежностей. А пізніше почали видавати його за звернення Норріса до Володимира Зеленського.

На те, що відео з таким текстом замовили навмисно, вказує те, що запис поширювали переважно російські користувачі та окремі проросійські англомовні ютуб-канали. Утім, цю новину не публікували відомі світові видання. До відео додані французькі субтитри, однак нам не вдалось знайти відповідну новину у французьких медіа. Раніше актор не робив заяв щодо війни в Україні та публічно не підтримав жодну зі сторін.

Ми уже спростовували фейк, нібито голлівудський актор Елайджа Вуд закликав Володимира Зеленського вилікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний