ФЕЙК: АТБ не продаватиме сир Hochland, бо його назва ображає українців

ФЕЙК: АТБ не продаватиме сир Hochland, бо його назва ображає українців

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
72

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Пропагандистські медіа поширюють інформацію про те, що українська мережа супермаркетів АТБ буцімто розірвала угоду з постачальником сиру Hochland, оскільки його назва обурює українців.

Це фейк. На офіційному сайті компанії АТБ немає жодної інформації про припинення постачання сирної продукції Hochland до України через назву торговельної марки.

Скриншот допису

У тексті заяви, яку опублікували пропагандисти, є лексична помилка. Займенник чоловічого роду «його» використали у реченні з іменником жіночого роду «назва» («їх назва ображає кожного українця, і пропонувала змінити його»), що може бути ознакою використання автоперекладу з російської мови словосполучення «его название».

Скриншот заяви, яку поширили пропагандисти

На сайті та в соцмережах АТБ немає повідомлень про закінчення співпраці з будь-якими брендами, зокрема й із компанією Hochland. Пошук у вебархіві також не приніс результатів. Водночас ми не знайшли доступних товарів виробництва Hochland в асортименті на офіційному сайті АТБ, що може свідчити про припинення співпраці. Можливою причиною є те, що німецька компанія продовжує працювати на території росії. За даними KSE Institute, Hochland призупинила інвестиції, але не припинила роботу та надалі сплачує податки до бюджету держави-агресора.

Перша фабрика виробництва сиру Hochland була відкрита братами Георгом Зуммером і Робертом Райхом у 1927 році у містечку Госхольц у Німеччині. Це місто відоме своїм рельєфним географічним положенням, де найвища точка розташована на висоті 821 м над рівнем моря. Саме це, вірогідно, надихнуло братів-підприємців на назву їхньої сироварні, оскільки «Hochland» у перекладі з німецької означає «високогір’я». У зв’язку з тим, що цей бренд набув поширення ще на початку XX століття, він жодним чином не пов’язаний з українським контекстом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний