ФЕЙК: Басист американського рок-гурту System of a Down закликав Зеленського лікуватися від наркозалежності

ФЕЙК: Басист американського рок-гурту System of a Down закликав Зеленського лікуватися від наркозалежності

27 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
2325

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито відеозвернення басиста гурту System of a Down Шаво Одадж’яна до Володимира Зеленського, у якому музикант закликає президента перестати вживати алкоголь та наркотичні речовини.

Це фейк. Вказана інстаграм-сторінка справді належить Шаво Одадж’яну, однак на ній немає подібного відео. Окрім цього, Одадж’ян звертається до «Владіміра», не вказуючи ні посади, ні прізвища президента, а також не згадує про війну в Україні. Найімовірніше, відеозвернення музиканта замовили на сайті Cameo.

Скриншот публікації

На відео є назва інстаграм-акаунта, у якому нібито було опубліковане відео – shavoodadjian. Цей акаунт дійсно належить Шаво Одадж’яну, проте він не містить подібних відео. Звернень до Володимира Зеленського немає також у твіттері та на публічній фейсбук-сторінці музиканта.

Окрім цього, у певний момент звернення переривається, і на ньому видно текст англійською: «подивившись це в реабілітації, ви зрозумієте, що ваші проблеми – ніщо у порівнянні з тим, які проблеми матимуть Томас Бах і його брудні корумповані чиновники».

Скриншот із відеозвернення 

Зображений QR-код веде на телеграм-канал «OLYMPICS HAS FALLEN», який промотує нібито документальний серіал, знятий Томом Крузом у співпраці з Netflix. Серіал має на меті викрити фінансові та спортивні скандали навколо Міжнародного олімпійського комітету та його очільника Томаса Баха. Проте цей серіал, як і його промоція зірками, є вигадкою. Ми описували цей телеграм-канал раніше у спростуванні фейку про те, що актор Джон Макгінлі нібито закликав Володимира Зеленського позбутися алкогольної та наркотичної залежностей. 

Окрім цього, Шаво Одадж’ян має акаунт на сайті Cameo, на якому можна придбати персоналізовані відеоповідомлення від зірок. Найімовірніше, він зробив відеозвернення до «Владіміра» на замовлення, і згодом дезінформатори використали це відео, аби дискредитувати Володимира Зеленського та підготувати читачів до майбутніх фейків про Міжнародний олімпійський комітет і зокрема Томаса Баха.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний