ФЕЙК: Зірка серіалу «Клініка» Джон Макгінлі закликав Зеленського лікуватися від алкогольної та наркотичної залежностей

ФЕЙК: Зірка серіалу «Клініка» Джон Макгінлі закликав Зеленського лікуватися від алкогольної та наркотичної залежностей

30 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
703

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито відеозвернення актора Джона Макгінлі до Володимира Зеленського. У ньому актор закликає президента потурбуватись про себе та вилікувати наркотичну залежність. 

Це фейк. На відео Джон Макгінлі звертається до «Владіміра», жодного разу не згадуючи прізвища Володимира Зеленського, його посади, або війни в Україні. Окрім цього, вказаної на відео інстаграм-сторінки не існує, а звернення зняте у тій же локації, в якій актор записує відео на замовлення для сервісу Cameo.

Скриншот допису

На відео можна побачити назву інстаграм-акаунта, у якому нібито було опубліковане відеозвернення — johncmcginley.la. Однак зараз ця сторінка відображається як неактивна, а у вебархіві немає про неї жодних даних. 

Скриншот із відеозвернення 

Також на скриншоті помітно QR-код, який веде на телеграм-канал «OLYMPICS HAS FALLEN», створений 3 липня 2023 року. Канал присвячений буцімто документальному серіалу, який зняла команда Netflix на чолі з Томом Крузом. Серіал буцімто має на меті викрити фінансові та спортивні скандали навколо Міжнародного олімпійського комітету та його очільника Томаса Баха. Однак цього серіалу не існує: його створення та випуск не анонсували ні Netflix, ні Том Круз, а відгуки, нібито надані світовими медіа, є фейковими. 

Скриншот з каналу «OLYMPICS HAS FALLEN»

Окрім цього, Джон Макгінлі має акаунт на сайті Cameo. Це платформа, на якій користувачі можуть замовити індивідуальне відеозвернення в учасників сайту за вказану ціну. У замовлені також можна написати, що саме має сказати актор. На сторінці Макгінлі у Cameo можна побачити відео, зняті у тій же локації, в якій він зафільмував звернення до «Владіміра».

Скриншоти: 1. Відео, яке поширили у мережі; 2. Відео із платформи Cameo 

У публікаціях росіяни також згадують про клініку The Hazelden Betty Ford Foundation, в яку Володимиру Зеленському нібито треба звернутись. Проте Джон Макгінлі не говорить про неї у відео. 

Раніше ми спростовували фейк про схоже відеозвернення до президента від голлівудського актора Елайджа Вуда.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний