ФЕЙК: Бійці ЗСУ частіше почали створювати одностатеві союзи — Залужний

ФЕЙК: Бійці ЗСУ частіше почали створювати одностатеві союзи — Залужний

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
615

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот новини, яку нібито опубліковали на сайті Діалог.ua. У ній йдеться, нібито Валерій Залужний повідомив, що бійці ЗСУ частіше почали створювати одностатеві союзи. 

Утім, це фейк. Залужний не робив таких заяв, а на сайті Діалог.ua немає такої публікації. 

Скриншот допису

Публікації зі схожим заголовком чи змістом за 12 лютого 2023 року на сайті Діалог.ua немає. Пошук цієї цитати у Google також не дав результатів. Скриншот, найвірогідніше, підробили.

Одностатеві шлюби та союзи в Україні офіційно заборонені. У липні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом. У відповіді на неї Володимир Зеленський пояснив, що за Конституцією України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157). Питання ж про цивільні партнерства раніше вже розглядалося, але зупинилося на рівні розробки законопроєкту. За словами президента, уряд повернувся до розгляду цього питання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний