ФЕЙК: Боротьба з пандемією COVID-19 нагадує політику нацистів

ФЕЙК: Боротьба з пандемією COVID-19 нагадує політику нацистів

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
1057

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Остап Стахів поширює хибну інформацію про вакцинацію від COVID-19. Він стверджує, що:

  • сьогоднішня «медична вседозволеність» у боротьбі з пандемією COVID-19 нагадує політику нацистів: нацистські медики теж проводили експерименти над людьми без їх дозволу; Варшавське гетто оголосили карантинною зоною, а у концтаборі Аушвіц (Освенцим) в’язні перебували на карантині.
  • усі медичні експерти — представники великого фармацевтичного бізнесу, який заробляє на людських життях;
  • фармацевтичний бізнес почався з того, що таблетки виготовляли з фарби та будівельних матеріалів; фармацевтичний бізнес був тісно пов’язаний з будівельним бізнесом;
  • лідери G7 заявляють, що вони зобов’яжуть всіх зробити щеплення від COVID-19;
  • вакцини «забирають» у людей природний білок.

Проте це — фейк.

У нацистській Німеччині дійсно проводили експерименти над людьми. Однак існують ключові відмінності між цими експериментами і, наприклад, клінічними випробуваннями вакцин проти COVID-19. По-перше, добровільність: нацисти проводили примусові експерименти та не дбали про безпеку чи навіть виживання учасників випробувань, тоді як сучасні випробування є добровільними (приклади тут і тут). По-друге, медичні експерименти в Третьому Рейху були підпорядковані нацистській ідеології — посилення німецької армії, її союзників та послаблення «нижчих рас», як-от плани щодо масової стерилізації євреїв і ромів. Сучасні випробування вакцин, навпаки, не обмежені інтересами однієї країни або однієї ідеології, а спрямовані на розробку безпечних і ефективних препаратів для всього світу.

Знищення житлових будинків, пошкодження міської каналізаційної системи у Варшаві внаслідок німецької агресії призвели до епідемії тифу в 1939 році. Утім, у поширенні захворювань німці звинувачували саме єврейське населення. Згодом окупаційна адміністрація стала називати єврейські райони «обмеженими епідемічними зонами», а восени 1940 року встановила Варшавське гетто для всього єврейського населення нібито заради боротьби з епідемією. Проте створення гетто і низький рівень життя в ньому призвели до другої хвилі захворювань. Епідемія закінчилась лише в 1941 році, але не завдяки нацистам, а єврейській спільноті, яка підвищувала обізнаність населення щодо санітарно-гігієнічних норм, організовувала харчування для найбільш постраждалих від голоду, дотримувалась соціальної дистанції. Таким чином, німецькі заходи задля сегрегації населення були логічним продовженням антисемітської політики і лише ускладнювали проблеми в охороні здоров’я.

У концтаборах на кшталт Аушвіцу теж була епідемія тифу та інших захворювань. Незважаючи на наявність лікарень у концтаборах і карантинних зон для в’язнів, Аушвіц увійшов в історію як найбільш смертельний і небезпечний концтабір за часів нацистської Німеччини. Мета нацистів полягала не в тому, щоб поборити епідемію та покращити життєві умови в’язнів, а у продовженні винищення різних етнічних груп.

Натомість карантин на тлі пандемії COVID-19 має доведену ефективність і не спрямований на дискримінацію якоїсь етнічної групи або навіть скоєння злочинів проти людяності.

Змова великих фармацевтичних компаній або «великої фарми» — це конспірологічна теорія. Фармацевтичні компанії, як і будь-які інші компанії, прагнуть, щоб їх діяльність була прибутковою. Утім, наразі немає підстав вважати, що прагнення до прибутку завадило цим компаніям розробити ефективні та безпечні вакцини від COVID-19. 

Сучасна фармацевтична промисловість почала формуватися в XIX столітті. Вона була пов’язана не з будівельною промисловістю, а з хімічною промисловістю та виробництвом барвників. Немає даних, що таблетки виготовляли з фарби та будівельних матеріалів. Ймовірно, що Остап Стахів переплутав фарбу та барвники — останні досі використовуються при виготовленні фармацевтичних товарів.

Лідери G7 або «Великої сімки», неформального клубу 7 держав, не заявляли про необхідність обов’язкової вакцинації.  Ні в останній доповіді від 3 червня 2021 року з приводу політики країн G7 у сфері охорони здоров’я, ні в підсумкових документах за результатами останнього саміту G7 11-13 червня не йдеться про обов’язкову вакцинацію. Головні теми, що стосувались вакцинації, — прискорення виробництва вакцин та їх справедливий розподіл між країнами; прискорення темпів вакцинації в усьому світі. Крім того, не було жодних повідомлень, що хоча б одна з країн G7 (США, Велика Британія, Канада, Німеччина, Італія, Франція, Японія) зробила вакцинацію від COVID-19 обов’язковою.

Тези Остапа Стахіва про наркозалежність від вакцин і заміну природного білка на штучний внаслідок вакцинації VoxCheck вже спростовував тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний