Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що нібито CDC повідомляє про два смертельних випадки серед немовлят під час випробувань вакцин від COVID-19, а також про загибель 4178 американців під час вакцинації. Ці показники порівнюють з кількістю зареєстрованих смертей після вакцинації з 2001 року.
Утім, це — неправда.
По-перше, CDC не публікувала таких даних. Імовірно, автори дописів посилаються на систему VAERS. Станом на 25 травня CDC проаналізували вже 4863 повідомлень про смерть серед реципієнтів вакцини проти COVID-19, які були подані до VAERS між 14 грудня 2020 року та 25 травня 2021 року. Огляд доступної клінічної інформації, включаючи свідоцтва про смерть, розтин та медичні записи, не встановив зв’язку з вакцинами проти COVID-19.
На відміну від інших офіційних державних джерел, які мають певну систему звітності та переглядаються аналітиками до того, як стають публічними, VAERS — це система з відкритим доступом. Звіти не перевіряють до того, як їх публікують.
На вебсайті VAERS застерігають: «звіти не можуть бути використані, щоб визначити, чи вакцина викликала несприятливу подію чи хворобу», зокрема тому, що вони «можуть містити неповну, неточну, випадкову та неперевірену інформацію».
Для встановлення причинного зв’язку вченим потрібно знайти докази того, що несприятлива подія значно частіше зустрічається серед щеплених людей, ніж невакцинованих. VAERS не надає таких даних.
Цифрами з VAERS неодноразово маніпулювали — а ми розбирали ситуації тут і тут.
Даних про смерть двох немовлят від вакцини теж немає.
Нещодавно ми спростовували фейк про смерть дворічної дитини під час випробувань вакцини Pfizer.
По-друге, некоректно порівнювати кількість зареєстрованих у VAERS випадків побічних ефектів від вакцин проти COVID-19 з іншими зареєстрованими випадками з 2001 року. Повторимо — дані у VAERS є неперевіреною інформацією.
Також у дописі згадується конференція п’яти лікарів, які називають вакцинацією біологічною зброєю та стверджують, що вакцини вбивають людей. Це — неправда. Нагадуємо, що вакцини безпечні і проходять необхідні випробування.
До того, як потрапити у масове використання, вакцини проходять тестування та кілька етапів клінічних випробувань, у процесі яких робляться висновки про їхню безпечність та ефективність. Також перед запуском масового виробництва вакцини мають пройти контроль якості, тому на ринок не можуть потрапляти препарати із невідомим складом. Як і у випадку з іншими медичними препаратами, споживачі отримують інформацію про його склад, властивості, протипоказання тощо.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний