ФЕЙК: Через брак фінансування Україна випускає менше фейків — BBC

ФЕЙК: Через брак фінансування Україна випускає менше фейків — BBC

13 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
156

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, буцімто опубліковане BBC. У ньому стверджують, що Bellingcat виявили, нібито з середини листопада кількість українських фейків зменшилася втричі. Найімовірніша причина — брак коштів для створення та розміщення контенту. 

Утім, це — фейк. BBC не публікувало подібне відео на своїх ресурсах. У репортажі немає оригінальних кадрів, їх взяли з інших публікацій. 

Скриншот публікації

BBC не публікувало подібне відео на своєму офіційному сайті, а також у твіттері, фейсбуці, інстаграмі чи ютубі. Інформації про це відсутня і на офіційних ресурсах Bellingcat.

У репортажі немає оригінальних кадрів. Зворотний пошук фото у гуглі показав, що для фейку пропагандисти використали матеріали з відкритих джерел, не повʼязаних між собою. Зокрема, фото з Володимиром Зеленським взяли з офіційного сайту Офісу Президента України. Світлину опублікували в липні 2022 року.

Ліворуч — скриншот із фейкового відео. Праворуч — оригінальне фото

Також кадр із Президентом України та європейськими лідерами зробили під час саміту Європейської ради у Брюсселі 17 жовтня 2024 року.

Ліворуч — скриншот із фейкового відео. Праворуч — оригінальне фото

Раніше ми вже спростовували фейкові відео, які буцімто випускало BBC з коментарями  Bellingcat. Зокрема фейки про втечу «особистого ендокринолога» Зеленського за кордон або Андрія Єрмака, який нібито заплатив за включення до списку Time.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний