ФЕЙК: Через три місяці після вакцинації від COVID-19 у людини зникає мозок

ФЕЙК: Через три місяці після вакцинації від COVID-19 у людини зникає мозок

22 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
619

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що про те, що, мовляв, вакцинації від COVID-19 температура у людини піднімається до 103 градусів по Фаренгейту (39,4 градусів за Цельсієм), після чого людина засинає, а через три місяці у неї зникає мозок. У низці дописів стверджують, що цю заяву зробив Роберт Ф. Кеннеді-молодший.

Проте, це — неправда.

По-перше, немає жодного підтвердження, що Кеннеді-молодший робив таку заяву. Однак, він неодноразово висловлювався проти щеплень. 

Дослідники CCDH (Центру протидії цифровій ненависті) включили Роберта Кеннеді-молодшого в число 12 активістів, які формують близько 73% англомовних фейків про коронавірус і вакцинацію у Facebook. Аккаунт Кеннеді в Instagram був заблокований в лютому 2021 року через систематичне поширення дезінформації. Свої сумнівні погляди на вакцинацію політик просуває, в тому числі, через засновану ним неурядову організацію Children’s Health Defense.

Схожий фейк про нібито заяву Кеннеді-молодшого ми вже спростовували.

По-друге, від вакцинації у людини не зникає мозок.

Від вакцини може виникнути низка побічних ефектів, наприклад, біль у місці ін’єкції, підвищення температури, втома, головний біль, біль у м’язах, озноб або ж діарея. Підвищення температури —  цілком нормальна реакція після щеплення від COVID-19. Згідно з дослідженнями, проведеними під час випробування вакцин Pfizer, Moderna i AstraZeneca, температура після вакцинації насправді може підніматись до 38°С або й вище. Виникнення побічних ефектів після щеплення означає, що вакцина працює, а ваша імунна система реагує належним чином. Водночас відсутність «побічки» не означає, що ефекту від вакцини немає. Це лише свідчить про індивідуальний характер реакції організму. 

До того ж, у всьому світі вже було використано понад 2,5 млрд доз вакцини щеплення від COVID-19, тож, якби від вакцини в такої кількості людей й справді відмирав мозок, ця інформація масово поширювалась б і про такі випадки повідомляли б авторитетні лікарі або медичні установи.

Схожі фейки про побічні ефекти від вакцин ми вже неодноразово спростовували, наприклад, тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний