ФЕЙК: Чоловік вбив працівника ТЦК, який намагався видати йому повістку

ФЕЙК: Чоловік вбив працівника ТЦК, який намагався видати йому повістку

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
333

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, яке нібито опублікували у Нацполіції України. На записі чоловік стріляє у співробітника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), який, як вказується, прийшов видати йому повістку.

Однак це фейк. Нацполіція не публікувала це відео, підробний водяний знак та одяг чоловіків на відео вказують, що відео підробне.

Скриншот допису

Цього відео немає ні на сайті, ні у соцмережах Нацполіції. Також у ролику є елементи, які свідчать, що воно підробне. По-перше, вотермарка у правому нижньому куті відео відрізняється від вотермарки Нацполіції. Так, в оригінальному водяному знаку герб України вужчий та має насиченіші кольори, а шрифт напису «Національна поліція» ширший. 

Вгорі водяний знак із відео, яке поширили у мережі; знизу оригінальний водяний знак із відео на ютуб-каналі Нацполіції України 

По-друге, співробітники ТЦК та СП, згідно з українським законодавством, при виконанні службових обов`язків мають носити військову форму. Водночас на відео один із чоловіків одягнений в однотонну куртку з гербом на правому рукаві, а інший — у світловідбивний жилет, на якому позаду є напис (слова неможливо розібрати).

Скриншот відео, яке поширили у мережі

Також незрозуміло, хто фільмував цей запис або де була встановлена камера. Адже з ракурсу зйомки випливає, що камера розташована невисоко та досить близько до дверей квартири, де нібито стався інцидент. Проте якби камеру розмістили в вгорі дверей сусідньої квартири ракурс був би іншим, а якби це була камера, вмонтована у вічко дверей, картинка була б опуклою в центральній частині. До того ж на відео чоловік, в якого «стріляли», рухається неприродно. Видається, ніби нападник штовхнув «військового» пістолетом, а не вистрілив, від чого той впав. 

У Нацполіції також повідомили, що відео фейкове, правоохоронці не отримували повідомлення щодо вбивства або поранення працівника ТЦК та СП. Відео поширювали лише російські новинні ресурси, натомість українські медіа не повідомляли про вбивство співробітника ТЦК та СП. Ймовірно, російські пропагандисти створили відео, аби дискредитувати кампанію із мобілізації. 

Раніше ми спростовували фейк, нібито 86-річній медикині з Бахмута прийшла повістка.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний