Beta

ФЕЙК: Данія, Швеція та Румунія офіційно відмовились від вакцинації

26 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
551

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Данії, Швеції та Румунії офіційно відмовились від вакцинації.

Скриншот допису

Утім, це — фейк. Вакцинація у цих країнах триває. Розглянемо детальніше ситуацію з вакцинацією від COVID-19 у кожній з трьох країн.

Данія

У Данії повністю вакциновані приблизно 76% населення, лише першу дозу отримали— ще близько 1%. Данія зняла карантинні обмеження саме через високий рівень вакцинації, однак офіційно від неї не відмовлялася.

Щодо вакцин, які використовують у Данії, то серед них — вироблені компаніями Pfizer-BioNTech та Moderna, однак нещодавно в країні призупинили використання вакцини виробництва Moderna для людей молодше 30 років. Використання вакцин компаній AstraZeneca та Johnson&Johnson призупинили раніше через побічні ефекти.

Із початку жовтня в Данії вакцинували понад 43 тис. осіб.

Раніше ми спростовували фейк про те, що в Данії відмовилися від усіх карантинних обмежень та вакцинації. Тоді новини стосувалися саме скасування карантинних обмежень, а не вакцинації. Утім, на той момент карантинні обмеження в Данії ще не скасували. 

Сьогодні в Данії обов’язковість масок зберігається лише в аеропортах. Також уряд рекомендує носити маску при відвідуванні лікарень або пунктів тестувань на COVID-19. Ковід-сертифікати вже не є обов’язковими для відвідування кафе, ресторанів, проїзду в громадському транспорті та перебування в інших публічних місцях. Карантинні обмеження практично скасували через високий рівень вакцинації.

Швеція

У Швеції повністю вакциновані приблизно 67% населення, лише першу дозу — ще близько 4%. Карантинні обмеження у Швеції практично зняли, діють лише рекомендації для хворих залишатися вдома, а невакцинованим радять дотримуватись соціальної дистанції.

Щодо вакцин, які використовують у Швеції, то серед них — від виробників Pfizer-BioNTech та Moderna, однак нещодавно в країні призупинили використання вакцини виробництва Moderna для людей молодше 30 років.  Використання вакцин AstraZeneca та Johnson&Johnson у Швеції не рекомендують. Із початку жовтня в Швеції вакцинували близько 500 тис. осіб.

Румунія

У Румунії повністю вакциновані приблизно 30% населення, лише першу дозу — ще близько 4%. Через низький рівень вакцинації та зростання захворюваності карантинні обмеження в Румунії посилили — відвідувати публічні місця, наприклад, ресторани, кінотеатри та спортивні зали, можна лише з сертифікатом про повну вакцинацію або підтвердженням, що людина перехворіла. 

Зараз у Румунії для вакцинації затвердили чотири препарати — компаній Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson та AstraZeneca. Із початку жовтня в Румунії вакцинували понад 930 тис. осіб.

Раніше ми спростовували фейк про те, що в Румунії влада закриває всі центри вакцинації. Насправді ж там низка центрів тимчасово припинила свою роботу через низький попит на вакцинацію. Із зростанням кількості охочих отримати вакцину роботу центрів відновлять.

Отже, як видно з наведених вище даних, вакцинація від COVID-19 в Данії, Швеції та Румунії триває, ці країни офіційно не відмовлялись від щеплень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі