Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Данії відмовилися від усіх карантинних обмежень та вакцинації

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
858

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у серпні 2021 року в Данії скасували усі карантинні обмеження та вакцинацію від COVID-19. А тим часом в Україні продовжують відкривати пункти щеплення.

Однак Данія скасувала на всі карантинні обмеження — нещодавнє рішення стосувалося обов’язковості носіння масок у громадському транспорті. Це рішення не стосується вакцинації — в країні продовжують щепити людей від COVID-19.

Карантинні обмеження в Данії

Останні новини про боротьбу Данії з COVID-19 стосуються саме скасування карантинних обмежень, а не вакцинації. Так, 13 серпня 2021 року міністр транспорту Данії повідомив, що носіння масок у громадському транспорті перестає бути обов’язковою умовою. Сьогодні в Данії обов’язковість масок зберігається лише в аеропортах. Також уряд рекомендує носити маску при відвідуванні лікарень або пунктів тестувань на COVID-19.

Досі зберігається низка карантинних обмежень у країні:

 • для відвідування кафе, ресторану, бару необхідно пред’явити COVID-сертифікат (під сертифікатом мається на увазі сертифікат вакцинації, довідка про одужання від COVID-19 або негативний ПЛР-тест), окрім випадків, коли клієнтів обслуговують на відкритій терасі;
 • для отримання певних послуг (салони краси, перукарні, тату-салони та ін.) необхідний COVID-сертифікат;
 • заборонені масові зібрання більше 500 осіб (винятки — концерти, культурні, спортивні заходи тощо)
 • для відвідування театрів у закритому приміщенні, концертних залів, кінотеатрів необхідний COVID-сертифікат, якщо кількість глядачів перевищує 500 осіб;
 • для відвідування концертів на відкритому повітрі, футбольних матчів необхідний COVID-сертифікат, якщо кількість глядачів перевищує 2000 осіб;
 • особи старше 15 років мають пред’явити COVID-сертифікат для відвідування тренажерних залів;
 • заборонена робота нічних клубів;
 • зберігаються обмеження при в’їзді до країни; невакциновані українці можуть відвідувати Данію, якщо здадуть тест на COVID-19 до і після приїзду, для повністю вакцинованих українців немає обмежень.

Із 1 вересня цього року Данія планує дозволити роботу нічних клубів, а також скасувати обов’яковість COVID-сертифікатів для спортзалів. А з 1 жовтня планують відмовитися від решти обмежень, у тому числі від обов’язковості COVID-сертифікатів у різних закладах. Утім, ці плани можуть змінити в залежності від епідемічної ситуації.

Вакцинація в Данії та Україні

Послаблення карантинних обмежень уряд Данії обгрунтовує саме успіхами вакцинальної кампанії. Вакцинація в Данії є добровільною для усіх осіб старше 12 років.

У Данії не скасовували кампанію вакцинації. Станом на 26 серпня 79,8% населення країни були повністю вакцинованими.

Кількість щоденних використаних доз вакцини на 100 осіб у Данії та Україні

Частка повністю вакцинованого населення в Данії та Україні

Порівнювати стратегію Данії та України щодо карантинних обмежень некоректно. В Україні набагато менше людей, захищених від COVID-19, — станом на 26 серпня 7,99% населення були повністю вакцинованими.

VoxCheck раніше спростовував маніпуляції про Данію. Нагадуємо, що:

 • У Данії не збиралися заборонити бачитися з рідними без наявності сертифіката про вакцинацію.
 • У Данії не планували вводити примусову вакцинацію для всіх громадян.
 • Закон у Данії не зобов’язує землевласників засаджувати 5% землі квітами для бджіл.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний