ФЕЙК: Донька Зеленського визнала, що її батько — нацист та вбивця українського народу

ФЕЙК: Донька Зеленського визнала, що її батько — нацист та вбивця українського народу

19 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
22567

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Олександра Зеленська, донька президента України, нібито назвала свого батька нацистом та вбивцею українського народу. Сама Олександра, за словами користувачів соцмереж, втекла до Польщі. Разом із цими повідомленнями розповсюджують фото дівчини та посилання на телеграм-канал, де можна детальніше ознайомитися з новиною. 

Скриншот посту, який поширюють у соцмережах

Проте донька президента не робила таких заяв. Ба більше, дівчина на фото не є донькою Зеленського. 

17-річна Олександра Зеленська, донька президента України, не робила таких заяв. Наразі вона не веде активно акаунти в соціальних мережах, принаймні під своїм справжнім ім’ям. Ні в українських, ні в іноземних ЗМІ теж немає її коментарів із приводу батька.

Немає доказів того, що Олександра переїхала до Польщі. Олена Зеленська, перша леді, каже, що її діти залишилися в Україні після масштабного російського вторгнення 24 лютого. Щоправда, перевірити цю інформацію з відкритих джерел неможливо.

Фото дівчини, яке розповсюджують із “заявою доньки президента”, не має жодного відношення до Олександри Зеленської. За допомогою зворотного пошуку зображень у TinEye дізнаємося, що це фото — скриншот із відео 2017 року, на якому дівчина скаржиться, що її хлопець досі не подарував їй iPhone.

Результати зворотного пошуку зображення в TinEye

Якщо порівняти дівчину з відео з сімейними фото Зеленського, то можна зрозуміти, що Олександра Зеленська виглядає по-іншому.

Олександра Зеленська (справа), 2019. Джерело — інстаграм-акаунт Олени Зеленської

Олександра Зеленська (зліва), 2019. Джерело — Vogue UA

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковано деталі новини. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал із новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливими шляхом збільшити кількість підписників.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний