Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У соціальних мережах поширюють фотографію, яка нібито ілюструє масштабні бої біля Харкова, Миколаєва і на Донбасі 18 квітня 2022 року. Стверджують, ніби там відбувалися серйозні обстріли.
Утім, фото з допису — це скриншот із відео, яке з’явилося в лютому 2017 року.
Зверніть увагу! Новина написана з поєднанням кирилиці й латиниці. Порівняйте: у тексті замість кириличної букви «и» використовується латинська «u», у слові «mасштабнuй» – замість кириличної «м» латинська «m», а у слові «серйозnі» — замість кириличної «н» латинська «n». Додаткової емоційності тексту намагаються додати за допомогою емоджі знаків оклику червоного кольору. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.
Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковані деталі. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на телеграм-канал із новинами. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливим шляхом збільшити кількість підписників.
Насправді фото з цього допису — це скриншот відео, записаного 2 лютого 2017 року в Донецьку в районі Мотеля. За інформацією члена Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Дениса Казанського, на відео — наслідки потужного вибуху, спричиненого, ймовірно, детонацією боєприпасів, які перевозили на вантажівці бойовиків так званої «ДНР».
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний