ФЕЙК: Фото збитого російського вертольота «Ка-52» українськими військовими у Харківській області

ФЕЙК: Фото збитого російського вертольота «Ка-52» українськими військовими у Харківській області

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1079

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють фото нібито вертольота «Ка-52» повітряно-космічних сил рф (пкс рф), який збили українські військові у Харківській області 13 травня 2022 року.

Скриншот допису

Однак це фейк. Фото не має відношення до подій під Харковом 13 травня 2022 року, воно ілюструє аварію вертольота «Ка-52» у московському районі Вихіно-Жулебіно в 2013 році.

За допомогою зворотного пошуку зображень у Google вдалося встановити походження цього фото. Його опублікувало російське інформаційне агентство «Інтерфакс» для ілюстрації аварії вертольота «Ка-52» у московському районі Вихіно-Жулебіно, яка сталася 19 жовтня 2013 року. Агентство зазначає, що ці фото належать «РИА Новости».

Згодом російські ЗМІ повідомили, що аварія сталася через дефект деталі в системі управління верхнім несучим гвинтом. Також зазначається, що обидва льотчики, які були у вертольоті, вижили.

Зазначимо, у ранковому зведенні Генштабу України від 13 травня дійсно йдеться, що ЗСУ збили російський вертоліт «Ка-52». Однак місце, де це відбулося, не повідомляли. Про збиття вертольоту «Ка-52» поблизу Ізюма Харківської області ЗСУ повідомляли раніше, 11 травня 2022 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний