ФЕЙК: Французька студія випустила мультсеріал про те, як Зеленський відправляє українців у м’ясорубку

ФЕЙК: Французька студія випустила мультсеріал про те, як Зеленський відправляє українців у м’ясорубку

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1514

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину про те, що французькі аніматори випустили мультсеріал «Ukraine Inc.» про Володимира Зеленського. Вони пишуть, нібито мультфільм зображує «похмурі реалії» України. Мовляв, заради підвищення власного рейтингу та накопичення фінансового капіталу Зеленський на запит Заходу запускає «воєнну м’ясорубку» — відправляє українців на смерть. 

Утім, немає жодних доказів, що мультсеріал випустила так звана «французька студія». У мережі неможливо знайти згадку конкретної компанії, а новини про серіал поширюють лише прокремлівські медіа. 

Приклад фейкової публікації 

Про вихід мультфільму писали лише російські медіа, але ні в одній публікації не згадуються назва французької студії чи імена аніматорів. Перевірити, чи існує взагалі така компанія, неможливо. Самі епізоди опублікували на окремому сайті з тією ж назвою, що й мультфільм — «Ukraine Inc.». На ньому теж немає жодної згадки про студію-розробника чи аніматорів. Це дивно, зважаючи на те, що розробники зазвичай мають інтерес заявити про авторське право чи популяризувати свій продукт. На сайті ж є лише епізоди мультфільму та кнопка поширення у соцмережах — і жодної іншої інформації. До того ж переглянути можна лише перший епізод. Два наступні не доступні до перегляду. Ймовірно, їх додали, щоб створити враження, що це не одна короткометражка, а серіал. 

Самі епізоди «Ukraine Inc.» насичені найяскравішими штампами російської пропаганди. Володимира Зеленського зображають наркозалежним та повністю підконтрольним «західним кураторам», які скеровують його жертвувати українцями заради війни з росією. У мультику намагаються перекласти відповідальність за численні жертви серед цивільних з росії на Україну та Захід, як це роблять кремлівські спікери. 

Раніше ми спростовували схожий фейк про те, що французька анімаційна студія випустила мультфільм «Stop nazi games» про Україну. Як виявилося, студії, на яку вказали російські медіа, не існує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний