ФЕЙК: «Гарнізон Маріуполя здався у полон в обмін на вихід високопоставлених військових США», — Сергій Волинський для турецьких ЗМІ

ФЕЙК: «Гарнізон Маріуполя здався у полон в обмін на вихід високопоставлених військових США», — Сергій Волинський для турецьких ЗМІ

20 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
347

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють нібито цитату з інтерв’ю колишнього виконувача обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія «Волини» Волинського для турецьких ЗМІ. У ній військовий заявив, що захисників у бункерах «Азовсталі» тримали для пропаганди, де вони дарма втрачали своїх військових. Врятувало їх начебто те, що американці домовилися з росіянами щодо виводу з підприємства їхніх високопоставлених офіцерів в обмін на капітуляцію українського гарнізону. 

Сергій Волинський не давав подібних інтерв’ю, а на «Азовсталі» не було військових США.

Скриншот допису

Інформацію про інтерв’ю Сергія Волинського турецьким ЗМІ поширюють лише російські та проросійські джерела. Найраніша його згадка з’являється 9 липня 2023 року на сайті «Агентство политических новостей — Северо-Запад». Там повідомляють, що частину заблокованого інтерв’ю прислав колишній працівник «Anadolu Ajansı» на ім’я Мусап Туран (Musap Turan). Його нібито звільнили два роки тому за запитання про зв’язок МВС Туреччини з мафією. 

У 2021 році журналіста справді звільнили з турецького медіа «Anadolu» за подібне запитання. Щоправда, звати журналіста не Мусап, а Мусаб. Незрозуміло, як він міг отримати інтерв’ю з редакції, в якій не працює вже декілька років. До того ж увага ЗМІ до полонених офіцерів із «Азовсталі» велика, а тому про цю розмову дізналися б українські або західні ЗМІ.  

Також полонені командири не мали доступу до медіа. Їхні публічні заяви були лише під час прибуття до Туреччини після обміну 21 вересня 2022 року та після появи в Україні 8 липня 2023 року.           

6 жовтня на пресконференції Богдан Кротевич, тодішній начальник штабу «Азову», пояснив причини виходу з «Азовсталі». На підприємстві була велика кількість поранених бійців, але не вистачало медикаментів для їхнього лікування. Тому для їхнього порятунку, командування прийняло рішення виходу з «Азовсталі». Це не пов’язано з американськими військовими. 

Раніше VoxCheck спростовував неправду про перебування на «Азовсталі» та здачі в полон генерала армії США Еріка Олсона. Для підтвердження російська пропаганда використала фото, яке з’явилося в мережі за місяць до початку евакуації українських військових з «Азовсталі». Також вони припустилися помилки, оскільки Олсон з 2011 року перебуває у відставці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний