НЕПРАВДА: Генерал армії США Ерік Олсон здався у полон на «Азовсталі» — фото

НЕПРАВДА: Генерал армії США Ерік Олсон здався у полон на «Азовсталі» — фото

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
772

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито генерал армії США Ерік Олсон, який здався у полон на «Азовсталі». 

Скриншот допису

Однак це фото поширювали російські пропагандистські медіа ще з 14 квітня 2022 року — майже за місяць до початку евакуації український військових з «Азовсталі». А Ерік Олсон перебуває у відставці з 2011 року. Про це писали незалежні фактчекери з Myth Detector та Lead Stories

Результати зворотного пошуку зображення показують, що фото поширюють щонайменше з 15 квітня 2022 року. Це фото опублікувало російське пропагандистське державне видання RT у статті «Не можемо кинути людей»: комбат ДНР Олександр Ходаковський — про звільнення Маріуполя та допомогу мирним жителям»

16 травня 2022 року з заводу «Азовсталь» виїхало близько десяти автобусів із 53 важкопораненими і ще 211 військовими. За 17-19 травня з заводу вийшли ще сотні українських військових. Автор публікації стверджує, що з заводу «Азовсталь» вийшов і генерал США Ерік Олсон. Проте, як ми вже зазначали вище, фото вперше опублікували 14 квітня 2022 року. На той час процес евакуації українських військових з «Азовсталі» ще не почався.

Крім того, немає жодних підтверджень тому, що Ерік Олсон був в Україні під час повномасштабного наступу росії на Україну. Відомо, що Олсон пішов у відставку у 2011 році після 38 років служби. До того ж автори публікацій вказали неправильне звання Олсона: він був адміралом ВМС, а не генералом армії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний