ФЕЙК: Генеральний директор Pfizer заявив, що одна з цілей компанії — скорочення світового населення на 50%

ФЕЙК: Генеральний директор Pfizer заявив, що одна з цілей компанії — скорочення світового населення на 50%

15 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1025

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 31 травня у мережі поширюють інформацію, що генеральний директор Pfizer Альберт Бурла під час Всесвітнього економічного форуму нібито заявив про те, що одна з 5 цілей команди — це скорочення світового населення на 50% до 2023 року. Для підтвердження тези наводять відео, на якому Бурла говорить: «Коли ми почали в 2019, у перший же тиждень, як ми зустрілися — у січні 2019 в Каліфорнії — ми поставити цілі на наступні 5 років, і однією з них була скорочення до 2023 року кількості людей у світі на 50%».

Скриншот допису

Однак Альберт Бурла заявив про те, що бажає скоротити до 2023 року на 50% кількість тих людей у світі, які не можуть придбати собі ліки

25 травня 2022 року між Клаусом Швабом та Альбертом Бурлою відбулося інтерв’ю у рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі. У оригінальному відео Бурла каже: «У перший тиждень, коли ми зустрілися в січні 2019 року в Каліфорнії, ми поставили цілі на наступні 5 років. І одна з них — до 2023 року скоротими кількість людей у світі, які не можуть собі дозволити ліки, на 50%. Думаю, сьогодні ця мрія стає реальністю‎». 

Отже, Альберт Бурла казав про скорочення кількості людей, які не можуть купити ліки, а не про скорочення світового населення. У поширеному дописі в телеграм-каналі опублікували відредаговане відео: автори навмисно пропустили ту частину, де Бурла каже фразу «які не можуть собі дозволити ліки».

Раніше ми спростовували фейк, що генерального директора Pfizer нібито заарештували за шахрайство та обвал акцій фармацевтичних компаній. Однак жодне авторитне джерело не повідомляло про арешт чи обвинувачення Бурли. Крім того, Кіанні Газвіні, старша співробітниця Pfizer із питань зв’язків з медіа, підтвердила в електронному листі Reuters, що ця новина неправдива.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний