ФЕЙК: Графіті із Володимиром Зеленським у Лондоні

ФЕЙК: Графіті із Володимиром Зеленським у Лондоні

8 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
728

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото 3D-графіті із Володимиром Зеленським у Лондоні. На фото можна побачити чоловіка, який нібито малює це графіті на землі. У дописі додають, що зображення намалювали польські художники.

Це — фейк. Насправді такого графіті з Володимиром Зеленським немає, а фасад позаду графіті — це музей шоколаду в Цюріху.

Скриншот допису

Раніше незалежні фактчекери з Agence France-Presse (AFP) уже спростовували цей фейк. За допомогою Google Lens фактчекери з AFP виявили, що фасад білої цегляної будівлі на зображенні — музей шоколаду в Цюріху, а не у Лондоні.

Зліва: публікація, яку поширюють у мережі; справа: будівля цього ж місця у Лондоні. Джерело: AFP

Крім того, на запит AFP менеджер зі зв’язків із громадськістю Даніель Гуггенбергер зазначив, що таке зображення ніколи не з’являлося перед будівлею музею у Лондоні. Фактчекери з AFP додають, що вперше фото графіті поширив користувач @tipicaloptical у телеграмі та в інстаграмі. Раніше цей же користувач публікував схожі 3D-графіті із висміюванням Володимира Зеленського.

Ми вже писали про те, що в мережі поширювали схожі фейки про 3D-графіті із Володимиром Зеленським у Парижі, Мадриді, Варшаві та Берліні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний