ФЕЙК: Італійський лікар розповідає про шкоду вакцинації та медичних масок | VoxUkraine

ФЕЙК: Італійський лікар розповідає про шкоду вакцинації та медичних масок

25 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
3338

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Лікар Роберто Петрелла із Терамо записує відео, у якому стверджує, що COVID-19 та вакцини — це все план по скороченню населення. Раніше Петрелла працював гінекологом, зараз він на пенсії. В Італії він відомий через свою активну антивакцинаторську позицію. Він також висловлюється проти тестування на вірус папіломи людини (ВПЧ) та стверджує, що мамографія дуже шкідлива та викликає рак. 

Частину неправдивих заяв італійського лікаря ми спростовували раніше, читати можна тут. Далі ми спростовуємо ще кілька його неправдивих тверджень.

Хибна теза 1. Вакцину від COVID-19 неможливо виготовити, бо вірус мутує. 

Про те, чому та як мутує новий коронавірус, ми писали тут. Однак це не обов’язково робить вакцину неефективною. Внаслідок еволюції вірус може отримати стійкість до вакцини, однак цей процес часто займає багато років. Наприклад, багато вакцин проти РНК-вірусів, розроблених ще у 30-70-х роках минулого століття, усе ще високоефективні. Детально про це читайте тут

Хибна теза 2. Тампон-тести (ПЛР-тести — ред.) роблять не для того, щоб виявити COVID-19. Їм потрібна генетична карта усіх людей, щоб створити селективну бактеріологічну зброю.

Зразок аналізу беруть із носа чи рота, оскільки респіраторний вірус найшвидше можна буде виявити саме тут. Твердження про збір ДНК людей шляхом ПЛР-тестування не має ніякого фактологічного обгрунтування. 

Хибна теза 3. Вакцина в минулому була чистою — у ній не було консервантів <…> Ці небезпечні речовини одразу чи з часом вражатимуть серцево-судинну та нервову систему.

Консерванти додають у вакцини для стримування росту бактерій або грибків, які можуть бути у складі вакцини. Наразі немає доказів того, що в тих дозах, які містять вакцини, вони можуть шкодити здоров’ю людини.

Полісорбат 80 виконує роль емульгатора — утримує усі компоненти вакцини разом. Але у вакцинах використовують дуже малу його кількість, значно більше полісорбату 80 міститься у звичайних продуктах харчування. 

Тімеросал (ртутну сполуку) додають до складу вакцин, аби зупиняти ріст бактерій та грибків. Тімеросал не затримується в організмі довго, тому він не накопичується і не досягає шкідливих рівнів. Потрапивши в організм, він розкладається на етилову ртуть та тіосаліцилат, які легко виводяться. Немає жодних доказів шкоди від тімеросалу, окрім незначних побічних реакцій — почервоніння та набряку у місці ін’єкції.

Формальдегід застосовують для інактивації вірусів та для детоксикації бактеріальних токсинів, аби вони не спричиняли розвиток хвороби. 

Про те, чому у вакцини додають алюміній, ми писали тут

Утім не існує жодних досліджень, які доводять, що всі перераховані речовини у тій кількості, що її містять вакцини, завдають шкоди нервовій чи серцево-судинній системі людини. Цей висновок безпідставний. 

Хибна теза 4. Після вакцин у дітей може бути аутизм. В 1970-м році була одна дитина з аутизмом на 100 тис., із 2018 по 2019 було зафіксовано 20 дітей із аутизмом на кожні 100 тис. 

Перші дослідження 1960-1970-х років у США та Європі встановили, що аутизм був поширений приблизно у 2-4 випадках на 10 тис. дітей. У США у 2018 повідомляли про 1 випадок аутизму серед 59 дітей. 

Попри це збільшення кількості випадків аутизму прослідковується не через вакцинацію, а через покращення діагностики виявлення розладу аутичного спектру та розширення критеріїв. Детально про це ми писали тут.

Хибна теза 5. Вейкфілд відкрив зв’язок між побічними ефектами у кишечнику від вакцин та аутизмом. 

Ендрю Вейкфілд — колишній гастроенетролог, який у своєму дослідженні намагався довести зв’язок між вакциною КПК та аутизмом. Це дослідження відкликав (вилучив та визнав таким, що порушує наукові стандарти) медичний журнал “Lancet”, а в 2010 році його виключили з медичного реєстру. Його розкритикували інші науковці. Попри спростування цієї теорії, активісти антивакцинаторського руху досі посилаються на його “дослідження”, яке, насправді, не підтвердило жодного зв’язку між вакциною КПК та аутизмом. 

Хибна теза 6. Носіння масок руйнує головний мозок. Маска провокує гіпоксію, яка у свою чергу провокує порушення роботи мозку. Дитина може втратити пам’ять та здатність говорити. З часом у неї може розвинутися ненависть та агресія до батьків

Наразі не існує досліджень, які б доводили це твердження, тому воно необґрунтоване. А науковці вважають, що під час носіння маски суттєвої зміни у насиченні організму киснем не відбувається.

У ВООЗ також наголошують, що при правильному використанні масок кількість кисню не зменшується та відповідно не збільшується кількість вуглекислого газу в організмі.

Хибна теза 7. Представники Шпиталя Джона Гопкінса кажуть, що не треба робити тампон-тест. Беручи мазок із носа, травмують його пазухи, всередину організму заносяться бактерії, які руйнують імунну систему.

Ні, у Шпиталі Джона Гопкінса публічно не робили таких заяв. 

Хибна теза 8. Молекули вірусу можуть перебувати у повітрі всього 3 год, тому немає сенсу дотримуватися дистанції. І вони можуть осідати на носі.

Дотримуватися соціальної дистанції необхідно для того, щоб коли заражена людина говорить, чхає або кашляє, краплини рідини, які виділяються із її рота чи носа, не потрапляли на інших.

Хибна теза 9. Діагноз папіломавіруса – це фальшивка, тому що мазок шийки матки на ВПЛ часто робиться за наявності бактеріальної інфекції. Тобто коли є кандидоз або бактеріальна інфекція, тест покаже наявність ВПЛ. 

Тест на папіломавірус людини показує наявність ДНК чи РНК конкретного штаму папіломавірусу, а не бактеріальної інфекції чи кандидозу. 

Хибна теза 10. Вакцина від ВПЛ не імунізує на все життя: її ефект триває 4-5 років. 

У Центрі з контролю та профілактики захворювань у США стверджують, що дослідження показали стійку ефективність вакцини через 10 років після щеплення. І не існує доказів, що захист слабшає з часом. 

Хибна теза 11. Вакцина імунізує на 70%. І тоді все одно потрібно регулярно робити тест-мазок із шийки матки. Навіщо тоді робити щеплення?

За 10 років застосування вакцини від ВПЛ у США зараження ВПЛ чотиривалентного типу зменшилось на 86% у жінок-підлітків (14-19 років) і на 71% у жінок трохи старше 20 років. Дослідження також показали, що підлітків та молодих людей рідше розвиваються генітальні бородавки, і що зменшилася кількість випадків передракових пухлин шийки матки. Такі ж переваги від запровадження щеплень проти ВПЛ спостерігалися і в інших країнах.  

Хибна теза 12. Мамографія випромінює радіацію. При стисненні молочних залоз ризик виникнення раку збільшується на 328%.

Мамографія безпечна: ризик від радіації під час мамографії описується як низький або мінімальний. Людину весь час оточує постійне фонове радіоактивне випромінювання. Доза опромінення від мамографії дорівнює приблизно двом місяцям фонового опромінення від навколишнього середовища (наприклад, від радіоактивних мінералів у землі та випромінювання, що надходить із космосу).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний