ФЕЙК: Із березня 2022 року люди практично перестали вакцинуватися проти COVID-19, тому «світові еліти» вже планують нову пандемію

ФЕЙК: Із березня 2022 року люди практично перестали вакцинуватися проти COVID-19, тому «світові еліти» вже планують нову пандемію

15 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
576

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

24 липня 2022 року український конспіролог Сергій Гула випустив відеоблог із фейками про пандемію COVID-19. Він розповів, що:

  • Із березня 2022 року люди в різних країнах практично перестали вакцинуватися від COVID-19. Сьогодні відома «страшна статистика» про негативний вплив вакцин на здоров’я населення.
  • Уже 10 країн ЄС планують переглянути контракти на закупівлю вакцин, оскільки зрозуміли, що вакцини їм не потрібні.
  • Світові еліти проводять закриті зустрічі, на яких обговорюють можливість створення наступної пандемії після завершення російсько-української війни. Нова пандемія їм конче потрібна, адже продаж вакцин від COVID-19 приносив величезні прибутки.
  • Еліти вже спробували «запустити» мавпячу віспу як нове небезпечне захворювання, але зазнали невдачі. 

Проте ці тези не відповідають дійсності.

У 2022 році темпи вакцинації справді сповільнилися порівняно з кінцем 2021 року, проте не було повного зупинення кампанії вакцинації. У всіх країнах, де була схвалена вакцина від COVID-19, щеплення продовжувалися. Так, станом на 31 березня 2022 року з початку пандемії у світі використали 11,2 млрд доз вакцини (143 дози на 100 людей), а вже 30 червня 2022 року — 12,1 млрд доз (154 дози на 100 людей). Навіть в Україні в умовах воєнного стану медичні заклади продовжують проводити щеплення проти COVID-19. Перелік доступних пунктів щеплення можна знайти за цим посиланням.

Щоденна кількість використаних доз вакцини від COVID-19 у 2021-2022 роках. Джерело — Bloomberg

Вакцини проти COVID-19, схвалені ВООЗ для екстреного застосування, ефективні для захисту від складного перебігу хвороби та смерті. Від інфікування та симптоматичного захворювання вакцини захищають дещо менше, однак вакцинація знижує навантаження на систему охорони здоров’я, що вкрай важливо для надання допомоги не лише хворим на COVID-19, а й іншим пацієнтам.

У червні 2022 року 10 країн ЄС справді виступили за перегляд контрактів із виробниками вакцин, оскільки в них було достатньо запасів вакцин. Ще у 2021 році виникла проблема нерівномірного розподілу вакцин, коли багаті країни мали можливості замовити надмірну кількість вакцин, тоді як бідні країни навпаки не мали достатньо ресурсів навіть для мінімального захисту від COVID-19.

19 липня видання Financial Times повідомило, що ЄС та компанії Pfizer і BioNTech можуть домовитися про відкладення частини постачань, запланованих у 2022 році, на 2023-2024 роки. Тобто йдеться про можливу зміну обсягів та графіка постачань, а не про відмову від проведення вакцинації взагалі. Жодна зі згаданих 10 країн (Болгарія, Хорватія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія) не відмовилася від вакцинації, вони продовжують кампанію щеплень.

Великі фармацевтичні компанії заробляють на продажі вакцин, проте цей факт аж ніяк не є доказом конспірологічних теорій про «таємні зустрічі», на яких вирішують долю світу. Крім того, прибутки виробників вакцин можуть бути використані для проведення досліджень та розробки нових препаратів. Наприклад, технології, винайдені під час розробки вакцин проти COVID-19, можуть допомогти розробити вакцини від ракових захворювань.

Нові патогени (мікроорганізми, що викликають захворювання) виникають природним шляхом, а не створюються в лабораторіях. Як ми писали в попередніх випусках моніторингу, і COVID-19, і мавпяча віспа, найвірогідніше, мають природне походження. За останні 30 років вчені виявили понад 30 нових патогенів, небезпечних для людини. Більшість із них спочатку поширювалися серед тварин і лише потім передалися людям. Причому сучасні умови життя — висока щільність населення у містах, економічна взаємозалежність країн та можливість міжнародних подорожей — сприяють швидкому поширенню захворювань, тому нова хвороба рідко обмежується лише одним населеним пунктом чи однією країною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний