ФЕЙК: Кадри вибуху складу з боєприпасами в Бєлгородській області росії

ФЕЙК: Кадри вибуху складу з боєприпасами в Бєлгородській області росії

4 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
873

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі 1 травня поширили інформацію про вибух на складі боєприпасів у російському населеному пункті Томарівка Бєлгородської області. Інформацію проілюстрували двома кадрами нібито цього вибуху.

Скриншот допису

Однак жоден з цих кадрів не має відношення до подій у Бєлгородській області. Перший кадр взяли з відео 2017 року, яке ілюструє вибух складу з боєприпасами у місті Калинівка Вінницької області, а другий — з відео 2016 року, на якому зображений вибух на ділянці російського газопроводу Уренгой-Новопсков у Пермському краї.

Перше відео ілюструє події 26 вересня 2017 року, коли в місті Калинівка Вінницької області сталися вибухи на 48 арсеналі Міністерства оборони. Площа пожежі тоді склала 10% від загальної площі арсеналу, а з міста довелося евакуювати населення.

Скриншоти з відео

Друге відео демонструє вибух на ділянці російського газопроводу Уренгой-Новопсков 8 серпня 2016 року. Причинами аварії назвали перегрів стінок газової труби і підвищення тиску.

Скриншоти з відео

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний