ФЕЙК: Командування 110 бригади ТрО ЗСУ заборонило лікувати своїх військових у Харкові

ФЕЙК: Командування 110 бригади ТрО ЗСУ заборонило лікувати своїх військових у Харкові

12 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
308

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали продовжують дискредитувати українських військових, зокрема поширюють скриншот начебто волонтерки 110 бригади ТрО ЗСУ. Вона у своєму дописі «шокує» користувачів тим, що поранених військових везуть на лікування до Запоріжжя, а не в Харків. Росіяни вказують, що саме 110 бригаду ТрО вони «знищили» в Авдіївці та, за їхньою логікою, було б швидше привезти поранених до Харкова, а не через «пів країни» до Запоріжжя. Росіяни пояснюють, що таку стратегію командування обрало буцімто через те, що харківські лікарі «допомагають військовим дезертувати та ховатися у великому місті».

Ця інформація фейкова. Жодної заборони командування 110 бригади ТрО не видавало. До того ж ця бригада служить на Півдні, а не в районі Авдіївки. 

Скриншот публікації

Такі заяви росіян є частиною дезінформаційної кампанії кремля із вигаданими доказами, на що вказують декілька фактів.

По-перше, Єва Миронова, допис якої опублікували росіяни, насправді не волонтерка 110 бригади ТрО, а запорізька кореспондентка. 1 березня 2024 року на своїй сторінці у фейсбуці вона оголосила збір на реанімобіль для медиків 110 бригади ТрО ЗСУ. Однак вона не писала нічого щодо так званих заборон командування везти військових на лікування до Харкова.

По-друге, росіяни переплутали бригаду, яка обороняла Авдіївку від російських військ. 110-та окрема механізована бригада з Авдіївки названа на честь генерал-хорунжого Марка Безручка. Тоді як збір оголосили для 110-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, яка дислокується в Запоріжжі. Щобільше, ця бригада брала участь у боях саме на Півдні. Тож інформація росіян про начебто заборону лікувати військових у Харкові — фейкова. На сторінці жодної з бригад не повідомляли таку інформацію. У такий спосіб росіяни лише намагаються дискредитувати систему охорони здоров’я в Україні.

У серпні 2023 року видання The New York Times випустило статтю про медичну допомогу пораненим українським бійцям на фронті. Зокрема автор пише, що за 40 хвилин після поранення на Запорізькому напрямку, військових 110-ї бригади ТрО привезли до стабілізаційного пункту, де надали необхідну меддопомогу. Загалом на фронті створили розгалужену систему медичної евакуації із чотирма лініями надання допомоги, які охоплюють близько 20 міських обласних лікарень, стабілізаційні пункти та окремі пункти допомоги при бригадах.

Окрім цього, як пише автор The New York Times, швидкі, які перевозять військових, часто потрапляють під російський обстріл. Трапляються випадки, коли російські військові обстрілюють самі стабілізаційні пункти, де пораненим можуть оперативно надати допомогу. Проте росіяни приховують ці факти, а натомість кажуть, що це Україна «винна, що не надає допомогу пораненим». Тоді як за два роки повномасштабної війни росія пошкодила 103 цивільні автівки екстреної медичної допомоги, 258 знищила та ще 125 захопила.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний