ФЕЙК: Мобілізовані в’язні продають наркотики у Сумській області — фото

ФЕЙК: Мобілізовані в’язні продають наркотики у Сумській області — фото

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
246

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Військова служба правопорядку у ЗСУ затримала в Сумській області кількох покупців наркотиків. Покупці заявили, що придбали наркотичні речовини в мобілізованих в’язнів із трьох бригад ЗСУ — 150 ОМБр, 32 ОМБр та 53 ОМБр.

Утім, це — фейк. Немає жодних підстав стверджувати, що наркотичні речовини придбали у мобілізованих в’язнів ЗСУ. 

Скриншот допису

На фейсбук-сторінці Військової служби правопорядку у ЗСУ ми знайшли світлини з допису пропагандистів. Виявилося, що фейкороби показали світлини не з Сумщини, а з відділення Нової пошти в Краматорську, де військові правоохоронці спільно з кінологічним розрахунком та працівниками Національної поліції проводять огляди поштових відправлень. У результаті двох таких оглядів 21 та 22 червня виявили пакети з речовиною рослинного походження зеленого кольору, схожою на «канабіс». Ще одну світлину з допису зробили 20 червня під час огляду у Донецькій області особистих речей іншого військовослужбовця — тоді у нього виявили паперовий згорток з порошкоподібною білою речовиною.

У всіх перелічених випадках наркотики знаходили у військовослужбовців, а не у цивільних осіб, як стверджують у дописах. У звітах Військової служби правопорядку відсутні жодні згадки про особу або групу осіб, у яких придбали речовини. Немає жодних підстав стверджувати, що вони отримали ці відправлення від мобілізованих в’язнів із трьох згаданих бригад ЗСУ. 

Пропагандисти вже вкотре намагаються дискредитувати українських бійців. Раніше ми спростовували інформацію, нібито військовослужбовця 113-ї бригади засудили за зґвалтування неповнолітньої пасербиці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний