НЕПРАВДА: Військовослужбовця 113-ї бригади засудили за зґвалтування неповнолітньої пасербиці — фото

НЕПРАВДА: Військовослужбовця 113-ї бригади засудили за зґвалтування неповнолітньої пасербиці — фото

28 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
223

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали, посилаючись на повідомлення Харківської обласної прокуратури, поширюють інформацію, нібито Дзержинський районний суд засудив військовослужбовця 113-ї бригади ТрО до 15 років суворого режиму за зґвалтування неповнолітньої пасербиці. Також автори посту додали, що нині до лав ЗСУ набирають ув’язнених, тому невдовзі подібних злочинів буде більше.

Утім, це неправда. Харківська обласна прокуратура не повідомляла про таке рішення Дзержинського районного суду. Інформації про відповідне рішення також немає на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. На фото, використаному у дописі, зображений колаборант з Ізюма.

Скриншот допису

На сайті чи у соцмережах Харківської обласної прокуратури не повідомляли про зґвалтування 34-річним чоловіком неповнолітньої. Також на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень немає відповідної ухвали Дзержинського районного суду Харкова. Окрім цього, незрозуміло, як автори допису дізнались, що чоловік був військовим 113-ї бригади ТрО, адже зазвичай прокуратура та суд не повідомляють такі подробиці, якщо вони не стосуються справи, яку розглядають. Надійні українські медіа також не повідомляли про зґвалтування неповнолітньої, яке вчинив військовий 113-ї бригади.

За зворотним пошуком фото ми встановили, що насправді на фото не військовий, а 45-річний колаборант з Ізюма. За даними Харківської обласної прокуратури, він добровільно пішов на співпрацю з російськими військовими та обійняв посаду «чергового поліцейського ізолятора тимчасового тримання». До його обов’язків входив нагляд за незаконно затриманими особами, більшість з яких мали проукраїнські погляди та виступали проти російської окупації. Відтак прокуратура направила до Дзержинського районного суду обвинувальний акт за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального Кодексу України — колабораційна діяльність. Обвинуваченому загрожує до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна. На момент написання статті суд ще не виніс вирок обвинуваченому.

Допис на сторінці Харківської обласної прокуратури

Окрім цього, теза, мовляв, кількість зґвалтувань збільшиться через мобілізацію ув`язнених, є маніпулятивною. Адже укладати контракт для служби у Силах оборони можуть не всі засуджені. Зокрема це заборонено особам, які вчиняли злочини проти статевої свободи та недоторканості, скоїли умисне вбивство двох або більше осіб, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством. Також мобілізуватись не можуть засуджені за:

  • злочини проти основ нацбезпеки України;
  • злочини, пов’язані з тероризмом;
  • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;
  • вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
  • особливо тяжкі корупційні злочини;
  • злочини, вчинені особами, які займали особливо відповідальне становище, незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їхні заступники та помічники тощо).

Російські пропагандисти регулярно поширюють фейки про українських військовослужбовців, аби дискредитувати їх. Раніше ми спростовували фейк, нібито медики 113-ї бригади ТрО знущаються з полеглих українських військовослужбовців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний