ФЕЙК: Напис «Україна» замість «Республіка Україна» на закордонному паспорті свідчить про те, що Україна — не держава

ФЕЙК: Напис «Україна» замість «Республіка Україна» на закордонному паспорті свідчить про те, що Україна — не держава

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
1430

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють новину, нібито Україна насправді не є державою, оскільки на закордонному паспорті друкують «Україна» замість «Республіка Україна», як це начебто роблять в усіх країнах ЄС.

Це — фейк. Україна є повною назвою української держави. Паспортна система країн ЄС не уніфікована і не на всіх паспортах країн-членів ЄС пишуть «Республіка», навіть тих, що є республіками за політичним устроєм.

Скриншот допису

Згідно з Конституцією та Актом проголошення незалежності, Україна є повною назвою держави, а не «Республіка Україна», як стверджують пропагандисти. Саме тому на обкладинці українського паспорта пишуть «Україна». На обкладинках паспортів громадян країн-членів Європейського Союзу також зазвичай пишуть повні назви держав. Наприклад, на паспорті Чехії написано «Чеська Республіка» чеською мовою, оскільки Чеська Республіка — повна назва Чехії, а на паспорті Польщі пишуть «Республіка Польща» польською мовою, з тієї ж причини.

Проте не на всіх паспортах країн-членів ЄС використовують слово «Республіка» національною мовою, як це стверджують пропагандисти. Однією з причин є те, що не всі держави, що входять до Європейського Союзу, є республіками. Так, Нідерланди, Бельгія, Данія, Іспанія та Швеція є королівствами, при цьому слово «Королівство» пишуть тільки на паспорті Бельгії та Нідерландів. Повна назва Люксембургу — «Велике Герцогство Люксембург», і це також вказують на паспорті цієї держави.

На паспортах деяких європейських республік (Угорщина, Румунія) теж вказують лише назву країну без слова «Республіка». Ба більше, Ірландія має повну назву «Республіка Ірландія», але при цьому на паспорті вказано лише «Ірландія».

Ліворуч — один із варіантів паспорта Ірландії, посередині — один із варіантів паспорта Румунії, праворуч — один із варіантів паспорта Угорщини

Раніше ми вже розвінчували фейк, що Україна є не державою, а корпорацією, зареєстрованою в США, а українці є не громадянами, а фізичними особами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний