ФЕЙК: НАТО підійшли до кордонів росії — Макрон

ФЕЙК: НАТО підійшли до кордонів росії — Макрон

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
860

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють цитату Президента Франції, де він заявляє, нібито всі війська НАТО вже підійшли до кордонів з росією, але так і не розуміють, що диктатору рф від них треба.

Однак це — фейк, адже жодної такої заяви Еммануель Макрон не робив. Крім того, НАТО не розширює свої кордони до України.

Скриншот допису

Росія вкотре звинувачує Захід у тому, що він нібито веде «військову операцію» проти рф в Україні. У серпні перший заступник керівника адміністрації президента рф сергій кірієнко заявив, що з росією веде війну нібито весь блок НАТО, але на території України та «руками» українців. У період із 23 вересня у мережі поширили заяву Макрона, нібито НАТО наблизилася до кордонів росії. 

Ми проаналізували виступи Макрона за останній місяць. У жодній з промов ми не виявили такої цитати. Також про це не писало жодне французьке ЗМІ. Навпаки, у своєму виступі на Мадридському саміті НАТО від 30 червня 2022 року Макрон відкинув усі заяви про те, що війна та її наслідки нібито залежить від гіпотетичного прагнення Заходу: «Лише росія несе відповідальність за цю війну, а також за серйозні наслідки, які вона завдає всьому світу, в енергетичній безпеці та продовольчій безпеці зокрема. Я знову відкидаю аргументи, які дехто хоче нав’язати, щоб переконати, що ця війна та її наслідки пов’язані з гіпотетичною волею «Заходу» чи НАТО нав’язати решті світу. Це брехня, яка прагне перевернути реальність, щоб виправдати агресію та скористатися цими наслідками. Йдеться не про «Захід» проти «решти», а про війну чи мир у Європі. Франція, її союзники, її європейські партнери мають лише одну сторону: мир, демократію та повагу до міжнародного права. Саме Україна сьогодні їх усіма силами захищає»

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що в одному з будинків Сєвєродонецька виявили документи на автомобіль полковника польської армії, що нібито підтверджує присутність військ НАТО в Україні. Насправді ці документи не належали польському офіцеру. 

Інші поширені фейки про НАТО ми спростовували в цій статті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний