Beta

ФЕЙК: Навчання з 1-го вересня офіційно скасовується через загрозу захворювання штамами Delta та Lambda

16 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито навчання з 1-го вересня для школярів та студентів офіційно скасовується через загрозу захворювання штамами Delta та Lambda. У дописах вказують, що це рішення уряду.

Зображення, що поширюють у соцмережах

Однак, це — фейк. Міністерство освіти і науки вже спростувало цю інформацію.

Зустрічаючи дописи подібного характеру, перевірте, чи публікували вказане у дописі рішення або документ на офіційних сайтах Кабміну, МОН чи відповідних органів влади. 

Уряд не приймав рішення про скасування навчання з 1-го вересня. Навчальний рік 2021-2022 триватиме при будь-якому рівні епідемічної небезпеки. Якщо епідемічна ситуація буде погіршуватись і заклади освіти не зможуть працювати в очному форматі, то буде організоване навчання у дистанційному або змішаному форматі.

Усю офіційну інформацію щодо рішень уряду можна знайти тут. Крім того, уся інформація щодо освітнього процесу публікується на офіційних ресурсах Міністерства освіти і науки:

Варто зазначити, що часто мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Ми неодноразово спростовували фейки подібного характеру. Зазвичай, їх автори використовують клікбейтні заголовки, які містять емоційно-забарвлену лексику, наприклад, «стосується кожного українця», «офіційно», «термінова новина» тощо. Також в подібних дописах апелюють до нібито офіційних повідомлень від органів влади.  

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі