ФЕЙК: Німеччина передала Україні 200 мобільних крематоріїв

ФЕЙК: Німеччина передала Україні 200 мобільних крематоріїв

13 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
345

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють інформацію, що Німеччина передала Україні 200 мобільних крематоріїв. Зробила вона це нібито у січні-лютому 2023 року. 

Це — фейк. Дану інформацію поширюють лише російські та проросійські джерела інформації. На сайті Федеративного уряду Німеччини не вказано про передачу Україні крематоріїв. 

Скриншот допису 

Подібну новину поширюють лише російські та проросійські джерела інформації. Також її немає в українських чи західних медіа. 

На сайті Федеративного уряду Німеччини опублікований список наданої військової допомоги. У ньому не вказано інформацію про 200 мобільних крематоріїв.

На сайті «Oryx», який збирає дані на основі відкритих джерел, також опублікований перелік наданої Німеччиною військової допомоги Україні. У цьому списку крематоріїв немає.  

Дезінформацію про наявність в Україні німецьких крематоріїв з’явилася ще у січні 2022 року. Тоді російські медіа поширювали цитату з інтерв’ю тодішньої міністерки оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт для видання «Welt am Sonntag». Тоді вона вказувала, що ФРН не буде надсилати летальну зброю, щоб не допустити ескалації конфлікту. Натомість німецька влада нібито передала Україні польовий госпіталь та мобільний крематорій. 

Таке інтерв’ю справді опублікували 22 січня 2022 року. У ньому, зокрема, йшлося про деескалацію напруженості на фоні стягування російських військ до українських кордонів та надісланий в Україну польовий госпіталь на суму 5,3 млн євро. Ламбрехт не згадувала про крематорій. 

Ми вже спростовували інформацію про те, що командир 123-ої бригади ТрО віддав наказ про створення мобільних крематоріїв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний