ФЕЙК: Обкладинка єгипетського журналу Akher Saa, на якій західних лідерів назвали брехунами

ФЕЙК: Обкладинка єгипетського журналу Akher Saa, на якій західних лідерів назвали брехунами

14 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
199

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто в єгипетському журналі Akher Saa опублікували випуск з обкладинкою, на якій представників західних країн (США, Німеччини, Ізраїлю) називають брехунами.

Проте це — фейк. Akher Saa не робив випуск із такою обкладинкою.

Скриншот допису

Вперше обкладинку опублікували 23 січня 2024 року в російському телеграм-каналі «Пул N3», у якому регулярно постять фейки про Україну та країни Заходу. Згодом фейк поширили в соцмережах англійською, французькою, німецькою тощо. Утім, жоден із користувачів не надав посилання на сам журнал або опублікував фото журналу.

Тобто випуск із подібною обкладинкою мав вийти не пізніше 23 січня. Однак ні на сайті журналу Akher Saa, ні на його сторінках у соцмережах немає подібної публікації. На обкладинках у січні в журналі взагалі не зображували західних політиків.

Обкладинка випуску Akher Saa від 23 січня 2024 року

Обкладинки випусків Akher Saa у січні 2024 року

Російська пропаганда не вперше використовує фейкові обкладинки для дискредитації України чи Заходу. VoxCheck вже спростовував схожі вкиди про обкладинки у відомих журналах — Titanic, LeMan, The Nation тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний